رکوردی دیگر برای تکواندو، برگزاری 150 دوره هماهنگی در کمتر از 2 ماه


سرمربی تیم ملی بزرگسالان به عنوان مدرس کلاس با آمادگی کامل و با لباس توبوک در سر کلاس حاضر شده بود فضای شادابی را ایجاد و جدیدترین دانسته‌های خود در زمینه کیوروگی را به صورت عملی و کاربردی در اختیار دیگر مدرسان قرار داد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دوره‌های هماهنگی سالیانه فدراسیون تکواندو بعنوان رکوردی دیگر در ورزش کشور چندسالی است که به صورت منظم برگزار و از طریق آن مجوز فعالیت یکساله مدرسان، مربیان و داوران در رویدادهای پیش رو صادر میشود. این دوره ها از آنجایی یک رکورد محسوب میشود که بیش از 150 دوره در مدت زمان کمتر از ۲ ماه به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار میگردد.

برنامه آموزشی سال جدید کمیته آموزش فدراسیون تکواندو با برگزاری اولین روز از دوره های هماهنگی در حالی روز جمعه ۱۶ فروردین ۹۸ با هماهنگی مدرسان مربیگری کیوروگی آغاز شد که چند نکته جلب توجه می نمود.

حضور فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی بزرگسالان به عنوان مدرس کلاس اولین نکته حائز اهمیت بود‌. عسگری که با آمادگی کامل و با لباس توبوک در سر کلاس حاضر شده بود فضای شادابی را ایجاد و جدیدترین دانسته های خود در زمینه کیوروگی را به صورت عملی و کاربردی در اختیار دیگر مدرسان قرار داد. این تصمیم کارشناسانه کمیته آموزش و بهره گیری از توانمندی مربیان تیم ها می تواند باعث بوجود آمدن اتفاقات خوب در زمینه آموزش و یکسان سازی مربیان سطح کشور و در نتیجه کمک به تیم ملی باشد.

نکته حائز اهمیت دیگر حضور و همراهی اساتید پیشکسوت و بزرگ تکواندو کشور از جمله مرتضی کریمی، ابوالقاسم حسن زاده، حسینعلی نظری، محمدامین نامجو، اسدالهی، مریم آذر مهر و مینو مداح در این کلاس بود که نمایانگر همدلی و وحدت بیش از پیش جامعه بزرگ تکواندو می باشد.

پس از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در فدراسیون تکواندو حضور مدیری جوان، با انگیزه و تحصیلکرده در راس کمیته آموزش نوید بخش تحولاتی کارساز در بخش آموزش فدراسیون تکواندو بوده است. به نظر می رسد مجید نیری ۳۴ ساله، دان ۶ و دانشجوی دکتری مدیریت ورزشی و مربی درجه بین المللی تکواندو که چندماهی است به عنوان سرپرست کمیته آموزش منصوب شده است، عزم خود را جزم کرده است تا در ادامه راه نامجو رییس قبلی این کمیته، قدم هایی مثمر ثمر در جهت ارتقا کیفی رویدادهای آموزشی تکواندو برداشته و در عین حال با تکریم پیشکسوتان راه را برای آشتی دانش و تجربه در تکواندو هموارتر سازد. بی شک تدبیر پولادگر و اعتماد به نسل جوان می تواند زمینه ساز پیشرفتهای بیش از پیش تکواندو ایران اسلامی باشد.
تاريخ:شنبه 17 فروردين 1398 - 09:14