ترکیب تیم ملی تکواندو کره‌جنوبی برای مسابقات منچستر


ترکیب تیم ملی تکواندو کره‌جنوبی برای مسابقات جهانی منچستر مشخص شد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بیست و چهارمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از تاریخ 25 اردیبهشت ماه در "منچستر" انگلیس برگزار خواهد شد و قدرت‌های تکواندو جهان برای کسب عنوان قهرمانی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

در حالی که حدود 40 روز به شروع این رقابت‌ها زمان باقی مانده است، ترکیب تیم تکواندو کره‌جنوبی به عنوان یکی از مدعیان و قدرت‌های این مسابقات اعلام شد که در این گزارش به بررسی آن خواهیم پرداخت.

در وزن 54- کیلوگرم، "جون سئو بائه" نماینده سبک وزن چشم بادامی در مسابقات جهانی خواهد بود. این تکواندوکار که در حال حاضر در رتبه 54 رنکینگ وزن نخست المپیک قرار دارد، در کارنامه خود مدال طلای مسابقات قهرمان جوانان جهان در سال 2016 و قهرمانی جوانان آسیا در سال 2017 را دارد. بائه قطعا تلاش خواهد کرد در نخستین حضور خود در میدان جهانی با دست پر مسابقات را ترک کند.

"جون جانگ"، دارنده دو مدال طلا و یک مدال نقره مسابقات گرندپری در سال 2018، نماینده کره‌ای‌ها در وزن 58- کیلوگرم خواهد بود. عملکرد این تکواندوکار جوان در سال گذشته به گونه‌ای بود که مربیان کره‌ای را وادار کرد تا برای مسابقات جهانی این ورزشکار را به " کیم تائه هون" دارنده سه مدال طلای مسابقات جهانی ترجیح بدهند و نفر شماره یک رنکینگ فدراسیون جهانی در وزن نخست المپیک را پس از سه دوره پیاپی به مسابقات جهانی اعزام نکند.

جانگ جوان در کارنامه خود غیر از سه مدال مسابقات گرندپری در سال گذشته، مدال طلای مسابقات جوانان جهان در سال 2016 و مدال طلای مسابقات جوانان آسیا در سال 2017 را نیز دارد. جانگ با عملکرد خوب خود در سالیان اخیر در رنکینگ فدراسیون جهانی نیز به رتبه پنجم صعود کرده است.

یکی از بازیکنان کمتر شناخته شده ترکیب کره‌جنوبی در مسابقات جهانی، "مین هیوک کیم" نماینده وزن 63- کیلوگرم این تیم است. از مهمترین عناوین این تکواندوکار مدال برنز تورنمنت "ججو" کره‌جنوبی در سال 2018 است. کیم در رنکینگ المپیک فدراسیون جهانی نیز در رتبه 377 قرار دارد، اما قطعا توانایی‌های حضور در ترکیب کره‌جنوبی را داشته است که از سوی مربیان این تیم برای حضور در میدان جهانی انتخاب شود.

ستاره و یکی از بزرگان تکواندو دنیا مانند سالیان اخیر در وزن 68- کیلوگرم کره‌ای‌ها را در مسابقات جهانی همراهی خواهد کرد. "دائه هون لی" که با کوله‌باری از افتخار یکی از شناخته‌شده‌ترین تکواندوکار جهان است در سال گذشته نیز روند موفقیت‌های خود را ادامه داد و چهار مدال طلا در مسابقات گرندپری و مدال طلای بازی‌های آسیایی را به ویترین افتخارات خود اضافه کرد.

لی که در دوره گذشته مسابقات و در موجو کره‌جنوبی به مدال طلای جهان دست یافت، علاوه بر افتخارات یاد شده، مدال برنز المپیک ریو را در کارنامه دارد و در مسابقات گرندپری گرندپری نیز مدال‌های متعددی را کسب کرده است.

در وزن 74- کیلوگرم نیز " جئسوک کیم" هوگوی تیم ملی کره‌جنوبی را برتن خواهد کرد. این نماینده کره‌جنوبی نیز افتخارات مهمی در کارنامه خود ندارد، اما قطعا مسابقات جهانی را میدانی برا نمایش شایستگی‌های خود می‌داند.

"وو هئوک پارک" نماینده وزن 80- کیلوگرم کره‌جنوبی در منچستر خواهد بود. تکواندوکار جوانی که در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در سال 2017 به مدال طلا دست یافت و در سال 2018 نیز به مدال نقره تورنمنت "ججو" کره‌جنوبی رسید. پارک در رنکینگ وزن سوم المپیک فدراسیون جهانی نیز در رتبه 109 قرار دارد.

"سئونگی لی" یکی دیگر از جوانان کره‌جنوبی در مسابقات جهانی خواهد بود که در وزن 87- کیلوگرم به رقابت با رقبای خود می‌پردازد. تکواندوکاری که مدال طلا تورنمنت آزاد کره‌جنوبی و مدال برنز مسابقات "ججو" را در سال 2018 کسب کرده است. این تکواندوکار نیز در وزن چهارم رنکینگ المپیک در جایگاه 129 قرار دارد.

اما نماینده کره‌ای در وزن 87+ کیلوگرم نیز "کیو دون این" پرافتخار است. تکواندوکار شایسته‌ای که در مسابقات جهانی دوره گذشته به مدال برنز دست یافت و در دوره اخیر رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال‌های 2016 و 2018 مدال طلا کسب کرده است. این علاوه بر این افتخارات در مسابقات گرندپری سال 2018 به یک مدال طلا و سه مدال نقره دست یافت و در فینال مسابقات گرنداسلم نیز مغلوب سجاد مردانی شد.
تاريخ:سه شنبه 20 فروردين 1398 - 08:37