بانوان واجد شرایط برای حضور در گرندپری رم مشخص شدند


باتوجه به رنکینگ جدید بانوان هوگوپوش، تعدادی از ملی پوشان واجد شرایط برای حضور در رقابت‌های گرندپری رم هستند.

به گزارش سایت هوداران تکواندو، نخستین مرحله رقابت‌های گرند پری سال ۲۰۱۹ از تاریخ ۱۷تا ۱۹ خردادماه به میزبانی رم برگزار خواهد شد. رقابت‌هایی که 32 نفر برتر هر چهار وزن المپیکی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

دراین خصوص هنوز تصمیمی برای اعزام تیم بانوان ایران به رقابت‌های گرندپری گرفته نشده است. این در حالی که با توجه به رنکینگ جدید هوگوپوشان کشورمان تعدادی از آن‌ها واجد شرایط برای حضور در این رقابت‌ها هستند.

براساس رنکینگ ماه آوریل تکواندوکاران در گروه بانوان در وزن ۴۹- کیلوگرم ناهید کیانی با توجه به تصاحب مدال برنز جام ریاست فدراسیون جهانی و طلای جام فجر و 138/50 امتیاز رده بیست و چهارم (14 پله صعود) را به نام خود ثبت کرده است.
جایگاهی که این اجازه را به کیانی می‌دهد تا در شیاپ چانگ های رم حضور پیدا کند.

در وزن 67- کیلوگرم یلدا ولی‌نژاد با کسب مدال برنز جام ریاست فدراسیون جهانی و نقره جام فجر و 139/20 امتیاز رده 22 (4 پله صعود) را به خود اختصاص داده است.

ولی نژاد با این رنکینگ می تواند در گرندپری رم شرکت کند. ولی نژاد به تازگی وارد رده‌سنی بزرگسالان شده است.در این وزن کیمیا علیزاده که به دلیل مصدومیت های مکرر مدتهاست از حضور در میادین بین المللی دور مانده است با 82/42 امتیاز جایگاه چهل و هفتم را در اختیار دارد و ملیکا میرحسینی نیز با 54/91 امتیاز در جایگاه شصت و هفتم قرار دارد.

در وزن چهارم المپیک زهرا پوراسماعیل که مدال برنز جام ریاست را کسب کرده است با 102/28 امتیاز رده بیست و نهم (5 پله صعود) را به خود اختصاص داده است. پوراسماعیل بنا به دلایلی از سوی کادر فنی به تیم ملی دعوت نشده است.

در همین وزن اکرم خدابنده با کسب مدال طلا جام فجر و 72/54 امتیاز در رده پنجاه و یکم (9 پله صعود) قرار دارد و کیمیا همتی نیز با 60 امتیاز در رده پنجاه و هشتم جای گرفته است.

تیم بانوان سال‌هاست در رویدادهای گرندپری شرکت نداشته است. آخرین تجربه بانوان هوگوپوش به مسابقات گرندپری ۲۰۱۵ باز می گردد که کیمیا علیزاده و اکرم خدابنده و شکرانه ایزدی در این رقابت ها حضور داشتند. کیمیا علیزاده در رقابت های گرندپری روسیه صاحب گردن آویز طلا شد.تاريخ:سه شنبه 20 فروردين 1398 - 13:47