فرافکنی نکنیم/تیم ملی محل تسویه حساب‌های شخصی نیست


دادن مشاوره غلط به دختر ملی‌پوش کشورمان که کادرفنی به توانایی‌های فنی او اعتقاد دارد باعث فرصت‌سوزی این تکواندوکار شد. خانواده ورزشکار را با اطلاعات نادرست وارد حاشیه کرده و برای جذب چند ممبر یا فالوئر، سرمایه ملی ایران را سوزاندند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، زنان ملی‌پوش تکواندو کشورمان که خود را برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان 2019 آماده می‌کنند پس از عدم موفقیت در اعزام به تورنمنت آلمان، با پیگیری‌های سیدنعمت خلیفه که مدت‌هاست به عنوان مدیر فنی، تیم ملی تکواندو صربستان را همراهی می‌کند، اردویی 8 روزه را با حضور تکواندوکارانی از صربستان و یونان و در این کشور برپا کردند. اردویی که بنا به گفته ملی پوشان و کادرفنی از کیفیت بالایی برخوردار بوده است .

روز گذشته و قبل از حضور ملی پوشان در سفارت انگلستان ترکیب نهایی بانوان برای حضور در جام بیست و چهارم اعلام شد که با واکنش برخی از کارشناسان و فرافکنی افرادی روبرو شد که متاسفانه بر اساس اطلاعات ناقص خود قضاوت‌های غیر منصفانه‌ شان را شاهد بودیم.

کادرفنی که می‌بایست لیست اعضای تیم‌ملی در مسابقات قهرمانی جهان را در سایت فدراسیون جهانی به ثبت برساند قبل از اعزام تیم، تمامی نفرات حاضر در اردو را ثبت‌نام اولیه کرده تا پس از ارزیابی در رقابت‌های کیش، هفته پایانی لیگ برتر بانوان و اردوی صربستان بتواند ترکیب نهایی را با خیالی آسوده مشخص نماید.

ملی‌پوشان برای اخذ ویزای منچستر ناگزیر به حضور در سفارت انگلستان در استانبول بودند به همین دلیل عصر یکشنبه از صربستان به ترکیه پرواز کرده تا بتوانند صبح دوشنبه پیگیر مسایل اداری خود باشند. کادرفنی نیز می بایست ترکیب را مشخص، تا نفرات منتخب بتوانند راهی سفارت شوند اما درست قبل از تشکیل جلسه نهایی به منظور اعلام ترکیب، اتفاق جالبی افتاد.

"غریبه ی آشنا" هم که علاقه زیادی به تکواندو آن هم بخش بانوان دارد و مدت هاست با تشکیل کانال و صفحه در فضای مجازی با روش های غیر حرفه‌ای و غیراخلاقی برخی ملی‌پوشان را وادار به خبرچینی برای کانال خود نموده، قبل از مشخص شدن ترکیب و حتی اعلام خود ورزشکار خبر انصراف مریم ملکوتی را منتشر می‌کند.

ملکوتی دو روز بعد در مصاحبه با سایت فدراسیون به نکات جالبی اشاره کرد: "به دلایل شخصی و با نظر خانواده و مربی خودم این تصمیم را گرفتم. موضوع انصراف خود را با کادرفنی مطرح نکردم و فقط آنها را از تصمیم خود آگاه ساختم."

دادن مشاوره غلط به دختر ملی‌پوش کشورمان که کادرفنی به توانایی‌های فنی او اعتقاد دارد باعث فرصت‌سوزی این تکواندوکار شد.خانواده ورزشکار را با اطلاعات نادرست وارد حاشیه کرده و برای جذب چند ممبر یا فالوئر، سرمایه ملی ایران را سوزاندند.
ملی پوشی را مجبور به در اختیار قرار دادن اخبار تیم‌ملی می‌کنند و برایشان افتخار است که قبل از اعلام لیست رسمی از سوی کادرفنی، نفرات اعزامی را پیش‌بینی کرده و آن را در فضای مجازی منتشر کنند تا سپس به خواسته خود که به حاشیه بردن تکواندوکاران است، برسند.

جای بسی تامل و تاسف است که برخی با فرافکنی و مقصر دانستن دیگران وجدانشان را آسوده می‌کنند! از این فرافکنی و توپ را به زمین دیگری انداختن چه سودی می بریم؟! به کجا می خواهیم برسیم؟ خودمان در این اتفاقات چقدر مقصر هستیم؟

اگر کمی، فقط کمی دلمان برای آینده فرزندان این مرز و بوم می‌سوزد، اگر اندکی تعصب به میهن‌مان داریم شایسته است انرژی خود را صرف جبران خطاهای خود کنیم و دست از «فرافکنی» برداریم. امیدواریم اگر امروز هر شخص و یا مجموعه‌ای نمی خواهد در نتایج تیم ملی سهیم باشد حداقل آرامش تیم‌ملی را بر هم نزند تا تکواندو در هفته‌های پایانی باقیمانده تا رقابت های جهانی بتواند با تمرکز به تمرینات پرداخته و با آمادگی کامل در مسابقات حضور یابد و با کسب نتایج مطلوب دل هزاران هوادار پرشور و علاقمند خود را شاد کند.
در پایان انتظار می رود کارشناسان دلسوز بیشتر از هر زمانی مددرسان تیم ملی و نه به دنبال تسویه حساب های شخصی باشند.

تاريخ:سه شنبه 20 فروردين 1398 - 14:09