وظیفه سنگین یار پانزدهم تکواندو ایران در شیاپ‌چانگ منچستر


بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان از تاریخ 25 تا 29 اردیبهشت ماه در شهر منچستر انگلیس برگزار خواهد شد و 14 نماینده تکواندو ایران برای کسب افتخار با رقبای خود به مبارزه خواهند پرداخت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان از تاریخ 25 تا 29 اردیبهشت ماه در شهر منچستر انگلیس برگزار خواهد شد و 14 نماینده تکواندو پرافتخار ایران(8 نماینده در بخش مردان و 6 نماینده در بخش بانوان) برای کسب افتخار با رقبای خود به مبارزه خواهند پرداخت.

در فاصله حدود یک ماه تا این مسابقات نیاز به حمایت از نمایندگان تکواندو ایران بیش از هر زمان دیگر احساس می شود و این بار این موضوع می‌تواند از بزرگان، قهرمانان و پیشکسوتان این رشته آغاز و توسط خانواده بزرگ این رشته در هر سطحی ادامه داشته باشد. قطعا همراهی و حمایت روحی و روانی از ملی‌پوشان تکواندو ایران در این روزها که بازیکن تحت فشار شدیدترین تمرینات جسمانی قرار دارند و با توجه به نیاز به کمبود وزن با سختی فراوان در حال این کار هستند، یکی از بزرگترین دلگرمی‌ها برای اعضای تیم ملی خواهد بود.

از طرف دیگر با توجه به اظهارات فریبرز عسگری، سرمربی تیم ملی تکواندو برای نیاز به حضور قهرمانان، پیشکسوتان و بزرگان در تمرینات تیم ملی، این اقدام نیز می‌تواند بازخوردی مثبتی برای ملی‌پوشان داشته باشد و عزم آنها را برای ارائه بهترین عملکرد جزم‌تر کند. تاکید درست و دوباره سرمربی تیم ملی تکواندو بر اینکه تیم اعزامی به مسابقات جهانی متعلق به تمامی خانواده بزرگ این رشته است و هیچ فردی نمی تواند ادعایی در خصوص آن داشته باشد، وظیفه خانواده این رشته را برای همراهی در کنار تیم ملی بیشتر از پیش خواهد کرد.

هیچ کسی نمی‌تواند ادعایی در خصوص نبود مشکلات در نحوه آماده‌سازی و تدارکات تیم و سایر مشکلات داشته باشد و قطع مشکلاتی نیز در کنار تیم وجود خواهد داشت، اما نباید فراموش کرد مقطع فعلی به هیچ عنوان زمان مناسبی برای مطرح شدن کوچکترین انتقاد علنی نیست و چه بهتر است منتقدان دلسوز و همراه تکواندو ایران حتی در صورت مشاهده ایرادات و مشکلات، آن را به صورت خصوصی با مربیان و مسئولان فدراسیون در نظر بگذارند.

اقدامی که از چند ماه قبل با برگزاری جلسات هم اندیشی مسئولان فدراسیون تکواندو با منتقدان دلسوز آغاز شده است و باب هم اندیشی در تکواندو ایران را بیش‌تر از گذشته گشوده شده است. روندی که قطعا باید بعد از مسابقات جهانی نیز ادامه داشته باشد و علاوه بر جلسات ملی، با برگزاری جلساتی استانی به رشد و ارتقا هر چه بیشتر پرافتخارترین رشته رزمی کشور کمک کند.

همیشه و در مقاطع حساس مسابقات ملی در رشته فوتبال، شاهد همراهی خانواده بزرگ فوتبال و مردم علاقمند به این رشته در کنار ملی‌پوشان توانمند تیم ملی کشورمان بودیم و حتی برای تزریق بیشتر روحیه، عنوان یار دوازدهم به همراهان ملی‌پوشان فوتبال ایران اطلاق گردیده است. این سنت و اتفاق خوب می‌تواند این بار برای یکی از اضلاع سه گانه رشته‌های مدال‌آور ورزش کشورمان در رقابت‌های المپیک هم تکرار شود و خانواده بزرگ تکواندو به عنوان یار پانزدهم در کنار نمایندگان تکواندو کشورمان در مسابقات جهانی منچستر حضوری فعال و پررنگ داشته باشند.

حضوری که عزت و افتخار آن یک بار دیگر باعث مشخص شدن جایگاه رفیع رشته تکواندو در ورزش کشور خواهد شد و در فاصله یک سال تا رقابت‌های المپیک سکوی پرشی برای افتخارآفرینی در توکیو خواهد بود.
تاريخ:پنجشنبه 22 فروردين 1398 - 12:18