نبرد سخت بانوان جوان در منچستر/ قسمت اول


تیم ملی تکواندوی بانوان با نیروهای جوان خود نبرد سختی را در شیاپ چانگ‌های منچستر دارد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تیم ملی تکواندوی بانوان با ۶ نماینده در رقابت‌های قهرمانی جهان به میزبانی منچستر شرکت خواهد کرد.

این در حالی است که ۴ نماینده کشورمان برای نخستین بار میدان بزرگ قهرمانی جهان را تجربه می کنند. نبردی دشوار با حریفانی قدرتمند.

در ترکیب تیم ملی بانوان ایران" مهلا مومن زاده " در وزن ۴۶- کیلوگرم حضور دارد.
مومن زاده که از رده نوجوانان وارد تیم بزرگسالان شده است در کارنامه خود حضور در مسابقات المپیک نوجوانان آرژانتین را دارد. به رغم امید زیادی که به مدال او بسته شده بود اما مومن زاده نتوانست به مدال دست پیدا کند.

او در شرایطی نخستین میدان جهانی را در رده بزرگسالان تجربه خواهد کرد که در این وزن "یونگ"از کانادا، " دینا" از هلند،"یلدریم" از ترکیه و نماینده اوکراین از جمله چهره‌های شناخته وزن ۴۶- کیلوگرم هستند.

در وزن ۴۹- کیلوگرم ناهید کیانی برای دومین بار عازم رقابت‌های قهرمانی جهان می‌شود. کیانی در رقابت‌های جهانی موجو به رغم ناکام ماندن در کسب مدال اما عملکرد خوبی داشت. امید زیادی به ناهید کیانی است تا در منچستر بتواند دومین دختر مدال آور جهانی ایران باشد.
تکواندوکاری که تا آخرین ثانیه‌های بازی دست از مبارزه نمی‌کشد. البته با توجه به رقبایش او دراین راه کار بسیار سختی دارد. رقبایی همچون "پانی پاک" از تایلند، "سو هو کیم" از کره، " کریستینا" نماینده کرواسی و ده ها تکواندوکار دیگر که با آمادگی وارد این میدان می‌شوند.

اما در وزن ۵۳- کیلوگرم نماینده‌ای از ایران حضور ندارد. در این وزن "کوداشوا" از روسیه در رنکینگ نخست جهان قرار دارد. "انسی تراویدا" نماینده لیتوانی،"مادلین" از آلمان،" آگریس" از ترکیه و "مین آه ها" از کره‌جنوبی جزو چهره‌های مطرح هستند.

در وزن ۵۷- کیلوگرم پریسا جوادی به عنوان نماینده ایران به مصاف رقبای خود می‌رود.
جوادی نیز برای نخستین بار رقابت‌های جهانی را تجربه می کند آن هم در وزنی مشکل با رقبایی بسیار قدرتمند. دراین وزن "جید جونز" شناخته ترین چهره این وزن به شمار می‌رود. "آی هی روم"، "خدیجه کبری"، نیکیتا از کرواسی، "لی ژونگ ژیون" از چین، راحله آسمانی به عنوان نماینده بلژیک جزو حریفان نام آشنایی هستند.

تاريخ:پنجشنبه 22 فروردين 1398 - 12:28