نبرد سخت بانوان جوان در منچستر/قسمت دوم


تیم ملی تکواندوی بانوان با نیروهای جوان خود نبرد سختی را در شیاپ چانگ‌های منچستر دارد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، کادرفنی ایران برای وزن ۶۲- کیلوگرم یلدا ولی نژاد را انتخاب کرده است. تکواندوکار کم سن وسال اما جسور. او دارنده مدال طلای المپیک نوجوانان آرژانتین است.
فنی ترین تکواندوکار لیگ بانوان ایران در منچستر رقبای سرسختی را پیش رو دارد. "گابی گابی" از ساحل عاج که چندی پیش در مسابقات آفریقا نشان داد در اوج آمادگی است یکی از چهره‌های مطرح این وزن به شمار می رود. او در قهرمانی جهان موجو در فینال با شکست کیمیا علیزاده برسکوی نخست جهان قرار گرفت.
"ایرم یامان" از ترکیه که سال گذشته به عنوان فنی ترین تکواندوکار جهان انتخاب شد نیز از جمله تکواندوکاران مطرح این وزن به شمار می رود. "نادیا"از صربستان، " ماتریا کالووا"از اسپانیا، نماینده چین و فرانسه نیز حریفان نام آشنای وزن ۶۲- کیلوگرم است.

اما کار کیمیا همتی نماینده ایران در وزن ۶۷- کیلوگرم نیز بسیار سخت خواهد بود. نایب قهرمان المپیک نوجوانان که به تازگی وارد رده بزرگسالان شده است در وزنی سخت مبارزه خواهد کرد. در این وزن "نور تاتار" از ترکیه حرف اول را می زند. "لورن ویلیامز" دختر خستگی ناپذیر انگلیسی، "منگو ژینگ"از چین"، " پرسون" از آمریکا و نماینده کره ای ها رقابت های جذابی را می توانند در این وزن به نمایش بگذارند.

در وزن ۷۳-کیلوگرم اکرم خدابنده به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران به روی شیاپ چانگ می‌رود. خدابنده که کیلوهای زیادی را کم کرده است برای رقابت با حریفان خود این روزها تمرینات سختی را پشت سر می گذارد.
در این وزن "ملیسا ماندیک" از صربستان،"ماریا اسپیونز" مکزیکی، "نافیا کورس" از ترکیه ،"مدنس"آمریکایی در کنار"هیوری اوه"از کره مدعیان این وزن به شمار می‌روند. خدابنده در جام ریاست به میزبانی کیش ودر مصاف با هیوری اوه شکست خورد. خدابنده با انگیزه زیادی تمرین می کند تا در منچستر به سکوی قهرمانی دست پیدا کند.

تیم ملی ایران در وزن ۷۳+کیلوگرم نماینده‌ای ندارد. اما در این وزن چهره‌های مطرحی حضور دارند که رقابت در وزن آخر را جذاب خواهد کرد. "بیانکا والکدن "از انگلیس شاخص ترین چهره این وزن به شمار می رود."شئو ژینگ" از چین، "الکساندرا "لهستانی و نمایندگان کره در رنکینگ ۷و۸ جهان نیز از دیگر تکواندوکاران نامدار این وزن هستند.

رقابت های قهرمانی جهان منچستر از ۲۵ اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

تاريخ:پنجشنبه 22 فروردين 1398 - 15:40