قهرمانی که در روز های سخت سیل در کنار مردم ماند


میلاد وطنی تکواندوکار گلستانی تیم النصر امارات که برای تعطیلات در ایران و در زادگاه خود به سر می برد در حادثه سیل نوروز امسال جوانمردانه در کنار مردم باقی ماند و به امداد رسانی شبانه روزی مردم شتافت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، میلاد وطنی در لیگ امارات از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و همواره مورد احترام مسئولان باشگاه النصر بوده است وبارها با پیشنهاد تغییر ملیت مواجه شده بود به این پیشنهاد ها جواب مثبت نداد و همچنان نخستین و تنها لژیونر تاریخ تکواندو کشورمان است و با پاسپورت ایرانی در عضویت تیم النصر امارات قرار دارد.

اما این بار امتحان متفاوت بود و میلاد در وسط حادثه بود و باید کاری می کرد. بی دریغ و شجاعانه به یاری مردم شتافت. شب، روز و نیمه شب فرقی نداشت. صفحه شخصی فضای مجازی خود را تبدیل به یک پایگاه خبری کرده بود و مرتب اطلاع رسانی و درخواست کمک می کرد و از دل فاجعه گزارش لحظه ای ارسال می کرد.

با فرو کش کردن سیل بعد از نزدیک 20 روز اوضاع بهتر شده بود و مردم کم کم به خانه های خود برمی گشتند و میلاد با خیالی آسوده تر بار سفر برای ادمه مسیر ورزش قهرمانی خود را بست و به باشگاه خود بازگشت.

برخی عکس ها در طول امداد رسانی توسط خبرنگاران ثبت شده بود و برخی بنا بر درخواست ما با اصرار از ایشان دریافت شد و ما به رسم این حدیث شریف آنها را منتشر می کنیم:

امام رضا(ع) فرمود: «مَنْ لَمْ یَشْکُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِینَ لَمْ یَشْکُرِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَل‏»؛کسی که نعمت دهنده از مخلوقات را شکرگزار نباشد، شکرگزار خداوند نیز نخواهد بود».

در حدیثی دیگر امام سجاد(ع)‌ فرمود: «خدا هر دل غمگینى را دوست دارد، و هر بنده‌ی سپاس‌گزارى را دوست دارد، روز قیامت خداى تبارک و تعالى به یکى از بندگانش می‌فرماید از فلانى سپاس‌گزارى کردى؟ عرض می‌کند: پروردگارا! من تو را سپاس گفتم، خداى تعالى فرماید: چون از او سپاس‌گزارى ننمودى، مرا هم سپاس نگفته‌اى، سپس امام فرمود: شکرگزارترین شما خدا را کسى است که از مردم بیشتر شکرگزارى کند».

این جمله را نیز به نقل و قول از او عینا برای شما نقل می کنیم: "وظیفه کوچیکم بود و برای مردم کشورم در هر منطقه ای من با تمام وجود و توانایی حاضرم هر کاری بکنم."تاريخ:جمعه 23 فروردين 1398 - 14:30