پیش بینی سایت فدراسیون جهانی از رقابت‌های بانوان در منچستر/ قسمت دوم


درفاصله یک ماه مانده تا شروع رقابت های قهرمانی جهان، سایت فدراسیون جهانی تکواندو پیش بینی درباره اوزان مختلف روی خروجی خود گذاشته است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در ادامه تحلیل و پیش‌بینی قهرمانان احتمالی رقابت‌های جهانی تکواندو،سایت فدراسیون جهانی نگاهی به اوزان ۵۳- و ۵۷ کیلوگرم بانوان داشته است.

قهرمان نامشخص در وزن ۵۳-

وزن ۵۳- کیلوگرم بانوان برنده و قهرمان مشخص و واضحی ندارد. در این دسته بندی معلوم نیست چه کسی برترین است.
آیا قهرمان رقابت‌های جهانی موجو دوباره برسکوی قهرمانی قرار می گیرد و یا قهرمان کره‌ای ها در مسابقات چیلابینسک روسیه؟
"زلخیا اگریس" از ترکیه بازیکن شاخص این وزن است که در قهرمانی جهان موجو نیز به فینال رسید.
شاید فینال این دوره از رقابت ها بین نماینده ترکیه و کره باشد.

اما از "تانیا کودوشوا" از روسیه نباید گذشت. یکی از ورزشکاران کلیدی تیم ملی روسیه که در رنکینگ نخست دنیا قرار دارد. در این میان " فلنگ من" از آلمان نیز می‌تواند در لیست تکواندوکاران احتمالی برای رسیدن به فینال باشد. دختر جوانی که مانند یک تیرانداز اسلحه خود را برای قهرمانی جهان آماده می کند.
تکواندوکار چینی و "پو آسو" قهرمان بازی های اسیایی ۲۰۱۸ از چین تایپه به همراه "یاسمین عزیز"از فرانسه نیز چهره های مطرحی دراین وزن به شمار می روند.


جونز در خانه خودش قهرمان می شود؟

در وزن ۵۷- کیلوگرم "جید جونز" یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است. اما سوال بزرگی وجود دارد، آیا جونز می‌تواند در میان قهرمانان بزرگ در خانه خودش برسکوی قهرمانی قرار بگیرد؟

پاسخ این سوال کمی سخت است. اگرچه جونز کارنامه پرباری دارد و چهره به نام در دنیای تکواندوست اما قهرمانی در کشور خودش به طور حتم سخت خواهد بود. در واقع تیم انگلیس برای رسیدن به سکوی قهرمانی دنیا در سرزمین شان کار آسانی ندارند.

"آی هی روم" دارنده مدال طلای رقابت های جهانی موجو پس از شکست جونز در نیمه نهایی او را تبدیل به مهره قدرتمندی کرد.

" خدیجه کبری" از ترکیه نیز دختر قدرتمندی در این وزن است. "لی ژونگ ژو" تکواندوکار چینی که عنوان قهرمانی بازی های آسیایی جاکارتا را به دست آورد را هم باید به این لیست اضافه کرد.

این نشان می دهد جید جونز باید خودش را برای مسابقات دشواری آماده کنید حتی اگر در های منچستر به رویش باز باشد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو،تیم ملی تکواندوی بانوان ایران در وزن ۵۳ کیلوگرم نماینده ای ندارد. در وزن ۵۷- کیلوگرم نیز پریسا جوادی به روی شیاپ چانگ خواهد رفت.


تاريخ:يكشنبه 25 فروردين 1398 - 11:27