هادی‌پور،هوگوپوش خستگی ناپذیر


آرمین هادی‌پور در شرایطی دومین میدان جهانی خود را تجربه می‌کند که او شانس زیادی برای فینالیست شدن دارد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، نوع مبارزات، تمرکز در زمین ، کنترل بازی و جنگیدن تا آخرین لحظات باعث شده تا آرمین هادی پور را یکی از فینالیست های وزن اول رقابت های جهانی منچستر بدانیم.

تکواندو کاری که عاشقانه تکواندو را دوست دارد و برای رسیدن به سکوی اول دنیا سخت تمرین می کند.
به طور حتم باید عاشق بود تا بتوان این مسیر سخت را طی کرد و آرمین هادی پور مردانه از این راه گذر کرد.

او در شرایطی به این سطح از تکواندوی دنیا رسیده است که فراز و نشیب های زیادی را در تکواندو تجربه کرد. تکواندو برای آرمین هم روزهای شیرین داشته است و هم روزهای تلخ.

اما آنچه که باعث شد تا هادی پور حالا به یک ستاره تبدیل شود صبوری اش در این راه بوده است.

تکواندوکاری که از شکست هایش برای خود پل پیروزی ساخت. کم نیاورد و برای صعود جنگید. رقبایش را در تیم ملی کنار زد و با موفقیت در میادین مختلف بین المللی خودش را به جمع برترین های دنیا رساند و حالا در لیست بهترین‌های وزن ۵۴ کیلوگرم یکی از شانس های مسلم قهرمانی است.

او در شرایطی از چند روز دیگر کار خود را در بیست و چهارمین دوره رقابت های جهانی تکواندو آغاز می کند که مهم ترین رقیبش یعنی "تای هون کیم" غایب است. تکواندوکار کره ای ها که دوره قبل با شکست هادی پور برسکوی نخست جهان قرار گرفت. حالا در غیاب او هادی پور می تواند نقره دوره قبل خود را به طلا تبدیل کند.
البته در این وزن مدعیان دیگری نیز حضور دارند که هرکدام برای کسب سکوی قهرمانی آماده شده اند از جمله این تکواندوکاران می توان به "سزار رودریگوئز" از مکزیک، "رامنارونگ ساوکویهاری" از تایلند، "مصطفی کوما" از سنگال و "جون سئو بائه" از کره جنوبی اشاره داشت. البته روس ها نیز از پدیده نوجوان خود در این رقابت ها رونمایی خواهند کرد. "گئورگی پوپوف" که در المپیک نوجوانان آرژانتین مدال طلا کسب کرد.


تاريخ:يكشنبه 22 ارديبهشت 1398 - 09:11