سرمایه‌های تکواندو نیاز به حمایت دارند


نخستین مرحله از سری رقابت‌های گرندپری در سال 2019 از 17 تا 19 خردادماه در شهر رم ایتالیا برگزار می‌شود و تیم ملی تکواندو کشورمان پس از اتفاقات تلخ مسابقات جهانی که به همت انگلیسی‌ها رقم خورد با 4 ملی‌پوش در این مسابقات حضور خواهد داشت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، نخستین مرحله از سری رقابت‌های گرندپری در سال 2019 از 17 تا 19 خردادماه در شهر رم ایتالیا برگزار می‌شود و تیم ملی تکواندو کشورمان پس از اتفاقات تلخ مسابقات جهانی که به همت انگلیسی‌ها رقم خورد با 4 ملی‌پوش در این مسابقات حضور خواهد داشت.

آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، سروش احمدی و سجاد مردانی از مسابقات رم مجددا وارد رقابت برای چالش کسب سهمیه خواهند شد و با توجه به اتفاقات مسابقات جهانی منچستر نیازمند حمایت بیشتری برای موفقیت خواهند داشت.

هادی‌پور در شرایطی که طبق گفته تمام کارشناسان از مدعیان اصلی قهرمانی در مسابقات جهانی بود، با برنامه‌ریزی میزبان مسابقات تنها در فاصله چند ساعت به برگزاری رقابت‌ها وارد انگلیس شد و با وجود مبارزات بسیار خوب در دوره‌های ابتدایی و به خصوص مقابل نماینده عنوان دار تایلند، در نهایت به خاطر خستگی در دیدار نیمه‌نهایی مغلوب و به مدال برنز رسید.

هادی‌پور در سالیان اخیر به خوبی نشان داده است که از تفکر حرفه‌ای در ورزش قهرمانی برخوردار است و قطعا با فراموشی اتفاقات منچستر با تمام وجود در رم به رقابت خواهد پرداخت تا با کسب مدال در این مسابقات همچنان حضور خود را در میان 5 نفر برتر رنکینگ وزن نخست المپیک قطعی کند. آرمین به خوبی می‌داند که همچنان مسیر موفقیت طولانی در رشته تکواندو پیش روی او قرار دارد و قطعا رم می تواند مجددا سکوی برای درخشش نماینده شایسته کشورمان باشد.

میرهاشم حسینی با عدم صدور روادید مسابقات جهانی با شوک بزرگ روحی و روانی مواجه شد و حتی در مصاحبه‌ای احساسی از احتمال خداحافظی خود صحبت کرد. مصاحبه‌ای که متاسفانه از سوی برخی قهرمانان تکواندو کشورمان که خودشان مسیر میرهاشم را پشت سر گذاشتند به خوبی درک نشد و نه تنها تلاشی برای بهبود شرایط روحی او انجام ندادند بلکه به نوعی اظهارات او خرده گرفتند.

قطعا تمام ورزشکاران کشورمان بعد از اتفاق تلخ مسابقات جهانی برای میرهاشم و عدم صدور رواید به خوبی شرایط این قهرمانان شایسته کشورمان را درک کردند و می‌دانند لحظات سختی بر این قهرمان گذشته است. تکواندوکار شایسته‌ای که در یک سال گذشته بار دیگر توانایی‌های خود را با طلای بازی‌های آسیایی و دو نقره مسابقات گرندپری ثابت کرد و در صورت حضور در مسابقات جهانی یکی از مدعیان اصلی شانس کسب مدال در این رویداد معتبر بود.

میرهاشم که بارها در میادین بزرگ توانمندی خود را ثابت کرده است، حالا باید با فراموشی مسابقات قهرمانی جهان برای گرفتن حق خود در وزن دوم المپیک تلاش کند و با توجه به توانمندی‌هایش این موضوع نیز دور از دسترس نخواهد بود. میرهاشم بارها در وزن دوم المپیک مقابل رقبای قدرتمند به برتری رسیده است و حالا باید به این موضوع توجه کند که کسب سهمیه المپیک با توجه به شایستگی‌هایش مرحله نخست از ماموریت او خواهد بود و باید به خاطر تمام سختی‌های سالیان اخیر، ماموریت اصلی خود را با کسب مدال در مسابقات المپیک به سرانجام برساند.

میرهاشم سال گذشته و در شرایطی که در میان 32 نفر برتر رنکینگ قرار نداشت، با کسب افتخارات درخشان و حضور در جایگاه دهم رنکینگ نشان داد که توانایی انجام غیرممکن‌ها را دارد. حالا او باید بار دیگر و تنها با ابزار توانایی‌های خود و در میدان ورزش به مدعیان دموکراسی ثابت کند که به هیچ عنوان توانایی متوقف کردن این جوانان غیرت‌مند ورزش کشورمان را نخواهد داشت و اتفاقات مسابقات جهانی نه تنها سدی در راه او ایجاد نکردند بلکه انگیزه‌هایش را نیز افزایش دادند.

سروش احمدی یکی از ستاره‌های تکواندو کشورمان در مسابقات جهانی منچستر بود که با شایستگی به مدال نقره این مسابقات نیز دست یافت. مدالی که مزدی بر تلاش و زحمات جوانان با اخلاق تکواندو ایران بود. احمدی با کسب مدال در مسابقات جهانی مزد صبوری خود در سالیان گذشته را دریافت کرد و از حالا باید کار اصلی خود را در جهت تلاش برای کسب سهمیه المپیک انجام بدهد.

احمدی باید در تداوم روند خوبی خود در تکواندو ایران و جهان از مسابقات گرندپری رم نیز نهایت استفاده را ببرد و با کسب مدال هر چه زودتر نام خود را در میان صدرنشینان رنکینگ اضافه کند.

آخرین نماینده کشورمان در مسابقات گرندپری رم، سجاد مردانی کاپیتان شایسته تکواندو کشورمان است. تکواندو بی‌حاشیه‌ای که در یک سال گذشته و بدون توجه به انتقادات مغرضانه تنها و تنها روی مسیر خود تمرکز کرد و نتیجه آن را نیز در دو مرحله مسابقات گرندپری با مدال برنز و مسابقات گرنداسلم با کسب نشان طلا دریافت کرد.

مردانی که به خوبی در طی سال‌های فعالیت در تیم ملی اصول حرفه‌ای گری را یاد گرفته است، قطعا از اتفاقات مسابقات جهانی نیز نکات مثبت را برداشت و روی نکات منفی تمرکز بیشتر خواهد کرد.

البته نباید فراموش کنیم سجاد مردانی نیز در میان تکواندوکارانی قرار داشت که اسیر بازی ناجوانمردانه انگلیسی‌ها شد و در آخرین لحظات مجوز حضور در مسابقات را دریافت کرد. اتفاقی که به شدت روی روح و روان کاپیتان تاثیر گذاشت و مانع از کسب مدال دیگر در کارنامه این بازیکنان شایسته شد.

سجاد مردانی بارها و بارها با بازگشت غیرمنتظره خود به همه توانایی‌هایش را نشان داده است و قطعا از حالا نیز برای درخش در شپیاپ‌چانگ رم برنامه‌ریزی کرده است.

در این میان ضروری است دلسوزان واقعی تکواندو مانند همیشه حامی هوگوپوشان کشورمان باشند و خدایی نکرده اسیر بازی‌های پوچ و تسویه‌ حساب های شخصی برخی به اصطلاح دوستداران تکواندو نشوند. کسانی که خود را مدیون این رشته می‌دانند، اما هیچ توجهی به تاثیر صحبت‌های خود بر روحیه ملی‌پوشان نمی‌کنند.
تاريخ:چهارشنبه 8 خرداد 1398 - 10:09