پریسا جوادی و مشکلی به نام اعتماد به نفس


پریسا جوادی، تکواندوکار تکنیکی که در مصاف با بزرگان اعتماد بیشتری لازم دارد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، پریسا جوادی سن وسال زیادی ندارد اما نمی‌توان صفت بازیکن بی تجربه را نیز به او داد. تکواندوکاری که در کارنامه خود حضور در رقابت های نوجوانان آسیا و جهان و همچنین بازی‌های آسیایی جاکارتا را دارد.

تکواندوکاری که توانست با حذف رقبایش جواز حضور دررقابت‌های جهانی منچستر را به دست بیاورد.او در شرایطی به عنوان یکی از ملی‌پوشان اعزامی به رقابت‌های قهرمانی جهان انتخاب شد که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی کیش عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت و برسکوی نایب قهرمانی این رقابت ها قرار گرفت.

باتوجه به عملکردش،کادرفنی اورا برای وزن ۵۷- کیلوگرم انتخاب کرد. وزنی با مدعیان قدرتمند.
پریسا جوادی در نخستین تجربه جهانی خود در رده بزرگسالان در مرحله مقدماتی حریف آمریکایی خود را با پیروزی 13 بر 4 پشت سر گذاشت و در گام دوم قهرمان و نایب قهرمان نوجوانان اروپا ، تکواندوکاری از لهستان را در راند طلایی از پیش رو برداشت، و در بازی سوم خود مقابل نماینده لیتوانی قرار گرفت و با نتیجه 17 بر 15 به پیروزی رسید اما در مرحله یک چهارم مقابل جید جونز انگلیسی نتوانست کاری از پیش ببرد و در نهایت شکست را پذیرفت.

به این ترتیب جوادی با 3 برد و یک باخت به کار خود پایان داد. به هرحال حریف او در مرحله یک چهارم چهره شناخته شده ای بود و انتظار پیروزی برابر این حریف خارج از توان جوادی است. البته شاید اعتماد به نفس پریسا جوادی در مصاف با جونز کمی بیشتر بود شاید حداقل با اختلاف امتیاز کمتری بازی را واگذار می کرد.
به هرحال این رقابت‌ها تمام شد و تجربه ای به تجربیات این تکواندوکار افزوده شد. تکواندوکاری که حالا خودرا برای رقابت های دانشجویان جهان به میزبانی ایتالیا آماده می کند و انتظار می رود این بار در شیاپ چانگ‌های ایتالیا نتایج بهتری را به دست بیاورد.

انتظاری که فراتر از توانایی او نخواهد بود. جوادی تکواندوکار تکنیکی است که اگر در رقابت با چهره‌های نامدار اعتماد به نفس خود را بالاتر ببرد به طورحتم می‌تواند نیروی کارآمدی برای تکواندوی بانوان باشد.به هرحال او جوان است و مسیر طولانی پیش رویش دارد.


تاريخ:يكشنبه 19 خرداد 1398 - 08:52