واکنش عسگری در مورد عملکرد تیم ملی تکواندو در رم


سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: نباید یک مدال ما را خوشحال و یک باخت ما را ناراحت کند؛ ما باید از مسیر المپیک حداکثر استفاده را کنیم تا بتوانیم امتیازات لازم را کسب کنیم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از فارس، مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال 2019 از روز گذشته (جمعه – 17 خردادماه) با حضور 32 تکواندوکار برتر جهان (255 نفر از 53 کشور) در هر 4 وزن المپیکی مردان و زنان در سالن فورو ایتالیکو رم آغاز و روز گذشته(شنبه) با پایان رسید. تیم ملی تکواندو مردان کشورمان با ترکیب چهار ملی پوش در این رقابت‌ها حضور داشت و در نهایت با کسب یک مدال طلا و یک برنز به کار خود پایان داد. میرهاشم حسینی یک نشان طلا در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی یک نشان برنز در وزن ۸۰+ کیلوگرم برای کشورمان در این مسابقات بدست آوردند.

فریبرز عسکری در پاسخ به این سؤال که آیا شرایط فنی نخستین مرحله مسابقات گرندپری ایتالیا از نظر شما در چه سطحی برگزار شد، گفت: ابتدا باید بگویم نخستین مرحله مسابقات گرندپری ایتالیا عملاً برای ما تمام شد. در این رقابت‌ها مسابقات سنگینی را شاهد بودیم و رقابت‌های بسیار حساسی برگزار شد. ما در وزن دوم المپیک دو نماینده به این مسابقات اعزام کردیم که سروش احمدی قهرمان ۲۰۱۸ روسیه را شکست داد و مقابل "دای هون لی" از کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد. به نظرم دلیل این واگذاری نتیجه یک لحظه غفلت از سوی سروش بود و اینجا فرق یک بازیکن شش دانگ مثل "دای هون لی" و سروش احمدی مشخص می‌شود. اگر سروش غافلگیر نمی‌شد می‌توانست نتیجه‌ای بهتر از این رقم بخورد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که آیا از عملکرد کلی بچه‌ها راضی هستید یا خیر، اظهار داشت:‌ میرهاشم حسینی واقعاً کار بزرگی انجام داد و جواب منتقدان را داد، او بازی‌های خوبی به نمایش گذاشت و در پای فینال قهرمان المپیک و جهان؛ کسی که سروش را شکست داد را شکست داده بود را شکست داد. در فینال مقابل "دای‌هون لی" آماده مبارزه کرد، کسی که با شکست حریف انگلیسی نشان داد که مسابقات جهانی و یکسری اتفاقات چگونه رقم خورده بود. میرهاشم فوق‌العاده عملکرد خوبی داشت. جنگندگی و کم اشتباه بودن وی باعث پیروزی شد. این اتفاق خوبی بود که برای او رقم خورد. سجاد مردانی هم بازی‌های خوبی انجام داد، خوشبختانه تغییرات مثبت در او ایجاد شده، پای چپ سجاد راه افتاده و ضربات چرخشی می‌زند و این نشان می‌دهد که روند او روز به روز در حال بهتر شدن است و او خیلی خوب تلاش می‌کند. امیدوارم که سجاد این روند مثبت را ادامه دهد.

وی در مورد مبارزات آرمین هادی‌پور در نخستین مرحله از مسابقات گرندپری ایتالیا، اظهار داشت: فکر می‌کنم آرمین آن شرایط خوب خود را نداشت، اشتباهات فاحش داوری هم تاثیر گذار بود. دقیقا ضربه بعد از گالیو که کاملاً در فیلم مشخص است (ما صحنه اعتراض را در مانیتور می‌توانستیم ببینیم) و دست داور کاملاً باز بود؛ حریف ضربه خود را زد. کارت اعتراض ما سوخت و حتی ضربه‌ای که باعث خون‌آلود شدن بینی حریف شده بود را حتی داوران ندیدند. اخطارهای عجیب و غریبی به آرمین دادند و این باعث شد یک مقدار بازیکن ما عصبی شود و او بازی احساسی انجام دهد. از حق نگذریم که حریف او بازیکن دست و پا بسته‌ای نبود و در مسابقات جهانی منچستر مدال نقره را به دست آورده بود و در واقع حریف خیلی خوبی بود. به هر حال این مسابقات برای ما با یک مدال طلا و برنز تمام شد.

عسکری در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: ما باید برای مسابقات بعدی تلاش کنیم، برای اینکه سه مرحله مسابقات گرندپری دیگر پیش‌رو داریم که این رقابت‌ها مسیر حرکت به سمت المپیک است. نباید یک مدال ما را خوشحال و یک باخت ما را ناراحت کند؛ ما باید از مسیر المپیک حداکثر استفاده را کنیم تا بتوانیم امتیازات لازم را کسب کنیم. خوشبختانه آرمین که رنکینگ چهارم را در اختیار داشت حالا علی‌رغم باختی که داشت رنکینگ خود را حفظ کرده و بچه‌‌هایی که نیاز به کسب امتیاز داشتند موفق به جمع‌آوری امتیاز شدند ان‌شاءالله این روند ادامه یابد تا در پایان گرندپری ۲۰۹۱ ما بتوانیم با سه سهمیه به المپیک راه پیدا کنیم.

تاريخ:يكشنبه 19 خرداد 1398 - 13:09