بهنام اسبقی: در برخی اوزان هنوز خلاء داریم/ سجاد احتیاج به تنوع تکنیک بیشتری دارد


در کشور ما باب شده وقتی یک ورزشکار باتجربه پیروز می‌شود، می‌گویند باید می‌برد، اما وقتی شکست می‌خورد همه می‌گویند چرا باخت!

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از میزان، بهنام اسبقی، در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو در رقابت‌های گرندپری ایتالیا اظهار داشت: باید قبول کنیم در برخی اوزان هنوز خلاء داریم اما عملکرد تیم ۴ نفره ایران با یک طلا و یک برنز خوب بود. تکواندوی ایران در سال‌های گذشته بعد از کره‌جنوبی دومین تیم قدرتمند دنیا بوده و اگر می‌خواهیم پیشرفت داشته باشیم باید نتایج خود را با کره‌جنوبی مقایسه کنیم.

وی درباره درخشش میرهاشم حسینی در گرندپری ایتالیا گفت: باید به این نکته اشاره کنم که اگر میرهاشم به رقابت‌های جهانی اعزام می‌شد در بدترین حالت به مدال می‌رسید و حیف که آن مسابقات را از دست داد. او یکی از آماده‌ترین تکواندوکاران ایران است و خوشحالم که توانست با کسب مدال طلای مسابقات ایتالیا، از نظر روحی به شرایط خوب خود برگردد. سروش احمدی هم تلاش خود را انجام داد اما متاسفانه به مدال نرسید.

ملی‌پوش سابق تکواندو با اشاره به اینکه آرمین هادی‌پور یکی از سرمایه‌های تکواندوی ایران است، افزود: وزن تخصصی آرمین ۵۴ کیلوگرم است، اما بخاطر شرایط المپیک در رقابت‌های گرندپری ۵۸ کیلوگرم بازی می‌کند و البته در این وزن هم بی‌تجربه نیست. وقتی رقابت‌های ایتالیا قرعه‌کشی شد می‌دانستم او کار سختی دارد، چون بازی‌های تکواندوکار مکزیکی را قبلا دیده بودم. بهتر است روی یکی، دو حریف مستقیم آرمین آنالیز بهتری صورت گیرد تا این هوگوپوش بتواند با درخشش در رقابت‌های پیش رو به المپیک برسد.

قهرمان سابق جهان در پاسخ به این سوال که چرا هجمه‌ها روی سجاد مردانی بیش از سایر ملی‌پوشان است، تصریح کرد: در کشور ما باب شده وقتی یک ورزشکار باتجربه پیروز می‌شود، می‌گویند باید می‌برد، اما وقتی شکست می‌خورد همه می‌گویند چرا باخت! سجاد، ملی‌پوش دیروز و امروز نیست و تجربه کافی برای مدیریت شرایط را دارد، اما بهتر است چند تکنیک به داشته‌های خود اضافه کند. به طور مثال اگر بتواند از ضربات چرخشی بهره ببرد، بازی‌های نزدیک را پیروز خواهد شد.

اسبقی در واکنش به این پرسش که تیم ایران چند سهمیه المپیک کسب می‌کند، خاطرنشان کرد: از صمیم قلب دوست دارم تمام سهمیه‌ها را کسب کنیم، اما فکر می‌کنم در نهایت با دو تکواندوکار به المپیک ۲۰۲۰ برویم.
تاريخ:دوشنبه 20 خرداد 1398 - 17:35