طلای میرهاشم، حاصل مدیریت ضعیف فدراسیون تکواندو!


موفقیت های چشمگیر جوانان شایسته امروز تکواندو و عملکرد بسیاری از قهرمانان دو دهه گذشته همچون هادی ساعی، اثباتی بر طی طریق اصولی و درست فدراسیون تکواندو در دو، سه دهه اخیر است و سکوهای جهانی و المپیک گواه این ادعاست.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، هادی ساعی، پرافتخارترین تکواندوکار المپیکی کشورمان در حالی این روزها با نقدهای تند و تیز خود عملا شمشیر را برای فدراسیون تکواندو از رو بسته است که خود پرورش یافته همین فدراسیون و همین مدیریت است.
برای بسیاری از نقدهای ساعی پاسخ های متقنی وجود دارد. در این میان کسب مدال طلا توسط میرهاشم حسینی در مسابقات گرندپری رم را از چند منظر می توان بررسی کرد که در اکثر قریب به اتفاق این زوایا، به خوبی جواب نقدهای غیر منصفانه داده می شود؛ نقدهایی که در بدترین شرایط، یعنی روزهای پیش از اعزام تکواندوکاران به رم، نه تنها تضعیف روحیه برای ملی پوشان بود، بلکه باطن ناپاک روباه پیر را تطهیر می کرد.

میرهاشم یکی از جوانان شایسته ای که از شرکت در رقابت‌های جهانی بازماند، با دنیایی از انگیزه و تعصب در گرندپری رم بر حریفان سرشناس خود فائق آمد و ضمن کسب مدال طلا، گوشه ای از شایستگی های خود و تکواندوی ایران را به رخ جهانیان گذاشت.

طلای میر هاشم حسینی در رم را می توان از چند منظر مورد بررسی قرار داد.

1-بی گمان اولین سوال و به نوعی حسرتی که پس از کسب مدال طلای این جوان شایسته از اذهان گذشت، این بود که اگر میر هاشم در منچستر روی شیاب چانگ می رفت، چه می‌شد؟ بله، اگر او در جهانی حاضر می شد و طلا برگردن می‌آویخت، جایگاه ایران در جدول توزیع مدال ها بر عکس آن چیزی که هادی ساعی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم ادعا کرده بود "یک پله بالاتر " نمی رفت، که به همراه روسیه تیم ایران در رده پنجم قرار می گرفت! ممکن است امثال ساعی بگویند ازکجا معلوم او در جهانی طلا می گرفت در پاسخ باید گفت از کجا معلوم نمی گرفت!؟ دست کم درخشش او در گرندپری گوشه ای از توانایی هایش را نشان داد. چه بسا اگر همه اعضای تیم به منچستر اعزام می‌شدند و به موقع در محل مسابقات حضور می یافتند باز هم تکواندوی ایران روی سکوی قهرمانی جهان قرار می گرفت.

2- بر فرض محال مدیریت فدراسیون تکواندو ضعیف است و ضعیف عمل می کند، شما که دلسوز تکواندوی ایران هستید چرا از شرایط پیش آمده برای تیم ملی در مسابقات جهانی خوشحال شدید؟ چرا دست یاری فدراسیون و کادرفنی را رد کردید؟ چرا داشته فنی و تفکرات فنی خود را از طرق مختلف در اختیار تیم ملی نگذاشتید؟

3- بله طلای میرهاشم و درخشش چندباره او، بار دیگر ظهور یک نسل جدید در تکواندوی ایران را نوید می دهد. موفقیت های چشمگیر جوانان شایسته امروز تکواندو و عملکرد بسیاری از قهرمانان دو دهه گذشته همچون هادی ساعی، اثباتی بر طی طریق اصولی و درست فدراسیون تکواندو در دو، سه دهه اخیر است و سکوهای جهانی و المپیک گواه این ادعاست. اگر فدراسیون تکواندو ضعیف بود که امروز شما هم جزو افتخار آفرینان ورزش ایران نبودید!

4- کادرفنی زحمتکش تیم ملی که حاصل خرد جمعی و کمیته فنی تکواندو است را نباید با برخی اظهارات نسنجیده تخریب کرد. یقینا فدراسیون تکواندو بری از عیب و ایراد نیست و کسی هم چنین ادعایی ندارد و نشان داده همواره آمادگی پذیرش نقدهای منصفانه و راهکارهای علمی و عملی همه آگاهان این ورزش از جمله پیشکسوتان گرانقدر و افتخار آفرین را دارد، به امید آن روز هستیم!
تاريخ:سه شنبه 21 خرداد 1398 - 08:33