پولادگر: تحلیل برخی در داخل دردناک تر از کارشکنی انگلیسی ها بود


رئیس فدراسیون تکواندو با تاکید بر کارشکنی انگلیسی ها در میزبانی قهرمانی جهان گفت: دردناک تر از رفتار انگلیسی ها تحلیل های دور از انصاف برخی از دوستان در داخل بود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، سید محمد پولادگر با حضور در برنامه رکورد شبکه سوم سیما پاسخگوی سوالاتی شد که در یک ماه گذشته در قالب نقد به تکواندو وارد بود.
مهم ترین موضوع کارشکنی انگلیسی ها در عدم صدور ویزای تعدادی از بازیکنان اعزامی کشورمان به رقابت های جهانی بود. رییس فدراسیون تکواندو در این خصوص گفت: انگلیس به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی جهان سناریوی تلخی را برای تیم ایران نوشت. متاسفانه در این میان برخی از افراد در داخل اطلاعات اشتباهی را ارائه کردند که باعث قضاوت‌های نادرست شد.
پولادگر افزود: رفتار انگلیسی‌ها به اندازه کافی ظالمانه بود اما تحلیل هایی که در داخل صورت گرفت دردناک تر بود. این در حالی است که با چیدن پازل های مختلف کنار هم متوجه می شویم که کشور میزبان به معنای تمام کارشکنی کرد.
وی ادامه داد: تیم مردان ایران ۲۰ سال روی سکوی جهان قرار داشته و در طی این سال‌ها به عنوان یکی از تیم های قدرتمند و شاخص معرفی شده است.
رییس فدراسیون اظهار داشت: یکی از نقدهایی که به فدراسیون تکواندو وارد شد در این خصوص بود که ما برای اخذ ویزا دیر اقدام کردیم. دوستانی که این موضوع را مطرح می کنند ای کاش استعلام می‌گرفتند. تمام مدارک تیم ایران به طور همزمان و در تاریخ مشخص شده به سفارت انگلیس ارسال شد اما ویزاها متفاوت صادر گردید. اگر ما دیر اقدام کردیم چرا ویزای تعدادی از بازیکنان به موقع صادرشد و تنها ویزای چند بازیکن صادر نشد؟ اگر اینطور بود ویزای هیچ کسی نباید صادر می شد.
پولادگر با بیان اینکه انگلیس کار هدفمندی را انجام داد افزود؛ دومین موردی که کارشکنی میزبان را بیشتر نشان می‌دهد این است که آنها ویزای بازیکنانی را صادر نکردند که در گرندپری منچستر صاحب مدال شده بودند. آرمین هادی پور، سجاد مردانی و میرهاشم حسینی سه ستاره ایران در این رقابت‌ها بودند. آنها بازی روانی راه انداختند با این وجود ما نا امید نشدیم و پیگیر ویزای بازیکنان بودیم. مدام می گفتند امروز ویزا صادر می شود، فردا صادر می شود. آنقدر امروز و فردا کردند تا در نهایت ویزای آرمین در آخرین لحظات صادر شد. سجاد نیز دیرتر از دیگر بازیکنان به منچستر رفت و ویزای میرهاشم و عرفان نیز صادر نشد.
وی تصریح کرد: این بازیکنان سال گذشته به منچستر رفته بودند و طبق قوانین مشکلی برای اخذ دوباره ویزا نباید داشته باشند اما این قوانین هم نادیده گرفته شد.
رییس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که چرا درخواست ویزای فوری ندادند؟ گفت: اصلا انگلیسی ها چنین امتیازی برای ایران در نظر نگرفته اند. متاسفانه این رفتار انگلیس باعث شد نظم تیمی ایران بهم بریزد.
پولادگر با اشاره به اینکه آرمین هادی پور در فاصله چند ساعت باقی مانده به شروع مسابقات به منچستر رسید اضافه کرد: آرمین به وزن کشی ساعت ۱۰ صبح نرسید. درخواست داشتیم ساعت ۳ بعدازظهر وزن کشی آرمین انجام شود اما قبول نکردند. صبح روز مسابقه آرمین هادی پور وزن کشی کرد. به همین دلیل از شرایط آرمانی دور شد اما با این وجود آرمین برسکوی سوم جهان ایستاد.
وی افزود: می گویند اگر میرهاشم به مسابقات می رسید و به مدال طلا هم دست پیدا می کرد باز هم تیم ایران به سکو نمی‌رسید؛ این صحبت اشتباهی است. چرا که درصورت موفقیت میرهاشم و کسب طلا تیم مردان ایران می توانست به سکوی دوم هم برسد. تاکید می‌کنم، در بخش مردان می‌توانستیم بر سکو قرار بگیریم نه در مجموع. به هرحال میرهاشم حسینی با موفقیت در رم نشان داد که قابلیت بالایی دارد و یکی از شانس های اصلی کسب طلا در قهرمانی جهان بود. شانسی که از ما گرفتند و در همین وزن انگلیس بر سکوی اول قرار گرفت.
رییس فدراسیون تکواندو با اشاره به این موضوع که یازده مکاتبه با فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی دراین خصوص داشته ایم و همچنان پیگیر هستیم گفت: چون در سال قبل از المپیک هستیم آقای باخ رییس کمیته بین المللی المپیک فردی را برای پیگیری پرونده‌‌هایی از این دست منصوب کرده ‌اند. ما نیز از این طریق دنبال حق بازیکنان هستیم.
پولادگر اشاره ای نیز به سهمیه های المپیک داشت و در این خصوص گفت: کسب سهمیه المپیک قابل پیش بینی نیست، کار بسیار سختی در پیش داریم و این در حالی است که شرایط مالی نیز امکان حضور در تمامی تورنمنت‌ها را به ما نمی‌دهد. با توجه به شرایط موجود سه رویداد را در کیش میزبانی کردیم که بازیکنان نیز توانستند امتیازات خوبی را در کیش به دست بیاورند؛ مسابقاتی که سه میلیارد بدهی برایمان داشت.
وی افزود: در تیم بانوان سهمیه المپیک را باید از طریق رقابت های قاره ای که فروردین ماه سال آینده به میزبانی چین برگزار می شود به دست بیاوریم که در این خصوص خوشبین هستیم. در همین جا نیز لازم است از مهلا مومن زاده عذر خواهی کنم که برخی در رسانه ها اعلام کردند او ۱۹ سال سن دارد و حرف هایی از این دست عنوان شد.
پولادگر در پایان افزود: درهای فدراسیون تکواندو به روی هیچ کسی بسته نیست. دوستان هر زمان که بخواهند می‌توانند به فدراسیون بیایند.

تاريخ:جمعه 24 خرداد 1398 - 13:58