الگوهایی که ملی پوشان تکواندو را دلسرد می‌کنند


جوانان شایسته ای که اگر از آنها سوال شود بی شک یکی از بزرگترین انگیزه‌ها و الگوهایشان رسیدن به افتخارات بزرگان این رشته بوده است، اما حالا که پا در جای پای الگوهای خود گذاشتند نه تنها از سوی آنها تشویق نشدند بلکه با شنیدن اتهامات، دلسرد نیز می شوند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بعد از پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی تکواندو با وجود کارشکنی محسوس سفارت انگلستان در صدور روادید که منجر به از دست دادن سکوی جهانی توسط تیم ملی تکواندو کشورمان شد، هادی ساعی مسئولان فدراسیون را دعوت به عذرخواهی از جامعه تکواندو کرد.

توقعی که در صورت طبیعی بودن شرایط و کسب این نتیجه از سوی نمایندگان تکواندو کشورمان انتظاری به حق بود و باید از سوی مسئولان، کادرفنی و حتی بازیکنان تیم ملی عمل می‌شد؛ اما با توجه به توضیحات چند باره و مشخص بودن کارشکنی انگلیسی‌ها و مهندسی نتایج در برخی اوزان از سوی میزبان به نظرخواسته ای غیر منطقی می‌رسید.
هادی ساعی که شرایط را برای تسویه حساب‌های شخصی مهیا می‌دید نه تنها چشم خود را به روی این حقایق بست، بلکه حتی هیچ توجهی به نکات مثبت این مسابقات نداشت و از زیر سوال بردن تلاش‌های دختر نوجوان تکواندو کشورمان نیز دریغ نکرد.

این بار که تیر این قهرمان بعد شگفتی ساز شدن مهلای تکواندو به سنگ خورده بود با مطرح کردن شرایط سنی مومن‌زاده تلاش کرد تا به قول خودش شفاف سازی کرده و پرده از واقعیت‌ها بردارد. ساعی فراموش کرده بود که بر فرض درست بودن ادعایش، اولین کسی که زیر سوال خواهد رفت، خودش خواهد بود که در مسابقات المپیک نوجوانان با وجود اطلاع از شرایط سنی مهلا مومن‌زاده سکوت کرده بود، درست زمانی که وی مسئولیت سرپرستی کاروان کشورمان را برعهده داشت.

اما نکته مهمتر از این اتهامات واهی، عدم عذرخواهی ساعی از مهلا مومن‌زاده و خانواده او، با وجود مشخص شدن 17 ساله بودن این تکواندوکار بود. قهرمانی که برخلاف عرصه ورزش هنوز در میدان اخلاق جا برای پیشرفت دارد، این بار نیز ترجیح داد سیاست سکوت را در پیش بگیرد تا بیشتر از این در جامعه تکواندو گاف ندهد.

ای کاش کسانی که مسئولین فدراسیون تکواندو را به انواع و اقسام ناتوانی، بی اخلاقی و کارشکنی متهم می‌کنند، حداقل رفتاری در خلاف اظهارات خود در پیش گرفته و با صحبت‌های غیرکارشناسی خود تاسف جامعه تکواندو و ناراحتی جوانان شایسته‌ای مانند مهلا مومن‌زاده، میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی را از نیز فراهم نکنند. جوانان شایسته ای که اگر از آنها سوال شود بی شک یکی از بزرگترین انگیزه‌ها و الگوهایشان رسیدن به افتخارات بزرگان این رشته بوده است، اما حالا که پا جا پای الگوهای خود گذاشتند نه تنها از سوی آنها تشویق نشدند بلکه با شنیدن اتهامات، دلسرد نیز شدند.
ساعی می‌توانست بعد از ثابت شدن سن واقعی مهلا مومن‌زاده و شایستگی میرهاشم حسینی در گرندپری رم برای نشان دادن حسن نیت خود از این دو ورزشکار و خانواده‌شان عذرخواهی کند تا این تفکر به وجود نیاید که حضور ساعی فقط در زمان نتیجه نگرفتن ملی پوشان است و در موفقیت‌ها هیچ خبری از وی نیست.

بی تدبیری که با موضع‌گیری صحیح و به موقع پدرخانواده در یک برنامه تلویزیونی به خوبی صورت گرفت و سید محمد پولادگر به جای پسر خانواده (هادی ساعی)از مهلا مومن‌زاده و خانواده بزرگوارش عذرخواهی کرد تا همچنان تلاش خود را برای حفظ اتحاد و همبستگی خانواده تکواندو ادامه دهد.
تاريخ:پنجشنبه 30 خرداد 1398 - 17:04