کریمی: هنوز هم از فدراسیون تکواندو انتقاد می‌کنم اما مانند دوستان، تخریب‌چی نیستم/ در مسابقات جهانی باج نمی‌دهیم


سرمربی تیم تکواندو نونهالان گفت: اگر مشکلی در فدراسیون و تیم ملی وجود داشته باشد انتقادات خود را مطرح می‌کنم اما مانند برخی دوستان تخریب‌چی نیستم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو به نقل از تسنیم، مرتضی کریمی در خصوص شرایط تیم تکواندو نونهالان اظهار داشت: در حال حاضر و طبق برنامه‌ریزی انجام شده تمرینات خود را پیگیری می‌کنیم. روز چهارشنبه لیگ نونهالان برگزار شد و اجازه حضور ملی‌پوان در مسابقات را دادیم. با عملکرد خوب آنها امیدواری‌های ما برای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان افزایش یافت.

وی در خصوص دلایل تشکیل دو تیم برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا و جهان عنوان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا در تاریخ اول و دوم مردادماه برگزار خواهد شد و طبیعتا در روزهای سوم یا چهارم مردادماه به ایران بازخواهیم گشت، از طرفی یازدهم مردادماه باید به مسابقات جهانی اعزام شویم. همین موضوع باعث شد ریسک نکنیم و با توجه به حضور نیروهای خوب، دو تیم را تشکیل دهیم.

سرمربی تیم تکواندو نونهالان تصریح کرد: نه تنها پتانسیل تشکیل دو تیم را داریم بلکه حتی می‌توانیم سه تیم را تشکیل دهیم. وقتی اعتقاد داریم که پتانسیل و استعدادهای خوبی داریم باید از آن استفاده کنیم. اصلا قصد نداشتیم تنها چند بازیکن را انتخاب و آنها را به تمام مسابقات اعزام کنیم.

کریمی در مورد اینکه این دو تیم از لحاظ پتانسیل فنی در یک سطح هستند، گفت: در برخی اوزان واقعا هر دو بازیکن ما در یک اندازه هستند و در برخی اوزان دیگر نیز تفاوت اندکی وجود دارد که ما باید به عنوان مربی این تفاوت را در هدایت بازیکنان از بین ببریم. مسابقات قهرمانی آسیا نیز در سطح پایین‌تری از مسابقات قهرمانی جهان برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که تیم ملی تکواندو نونهالان توانایی تبدیل عنوان نایب قهرمانی دوره گذشته به قهرمانی جهان را در این دوره خواهد داشت، گفت: قطعا این پتانسیل را داریم. یکی از نقاط ضعف من عدم حضور در مسابقات جهانی نونهالان و شناخت از حریفان است و به همین دلیل از رضا یاری و یوسف جنگو که سابقه حضور در مسابقات جهانی را داشتند کمک و راهنمایی گرفتم. قطعا با توجه به اینکه به بچه‌ها اعتقاد دارم در مسابقات جهانی قدرتمند ظاهر خواهیم شد و به حریفان باج نخواهیم داد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در مورد اظهارات منتقدان که حمایت او از فدراسیون و تیم ملی را به خاطر گرفتن پست سرمربیگری تیم نونهالان می‌دانند، گفت: اصلا اینطور نیست و هنوز هم منتقد فدراسیون هستم. پولادگر گفت هر وقت انتقادی دارم با او در میان بگذارم و هنوز هم این کار را انجام می‌دهم. حتی برخی اوقات پولادگر از دست من ناراحت می‌شود، اما با این وجود انتقادات خود را عنوان می‌کنم.

کریمی تاکید کرد: با وجود این انتقادات، اما مانند برخی دوستان تخریب‌چی نیستم و همه چیز را زیر سوال نمی‌برم. اگر واقعا قصد خدمت داریم می‌توانیم این کار را در هر جایی انجام دهیم. همیشه خود را سرباز تکواندو می‌دانم و روزی که فدراسیون اعلام کرد به من نیاز ندارد به استان‌ها و شهرهای کوچک رفتم و کار کردم و فقط دنبال پست و هدف خاص نبودم. در حال حاضر نیز از کار کردن با نونهالان لذت می‌برم و اینطور نیست که به خاطر حضور در تیم نونهالان دیگر انتقاد نکنم.

وی خاطر نشان کرد: اگر از پولادگر بپرسید شاید هنوز با من مخالف باشد، اما به خاطر اینکه قبولم دارد از من دعوت به همکاری کرد. اینطور نیست که «به‌به و چه‌چه گوی» فدراسیون باشم و هر جا ضعف ببینم، می‌گویم اما مانند دوستان هوچی‌گری نخواهم کرد. این دوستان اگر خیلی دلسوز تکواندو هستند به استان‌ها و شهرهای که تشنه تمرین کردن، حضور و حتی عکس گرفتن با آنها هستند، رفته و آنجا کار کنند.
تاريخ:جمعه 31 خرداد 1398 - 12:37