فاصله امتیازی تکواندوکاران ایران در اوزان اول و دوم المپیک با حریفان خود چه قدر است؟


در این گزارش قصد داریم با بررسی اوزان چهار گانه المپیکی به شرایط ورزشکارانمان و فاصله امتیازاتی آنها با رقبای خود بپردازیم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو در ماه جولای در روزهای گذشته رسمااعلام شد و نمایندگان تکواندو کشورمان با شرایط جدید خود آشنا شدند.
در این گزارش قصد داریم با بررسی اوزان چهار گانه المپیکی به شرایط ورزشکارانمان و فاصله امتیازاتی آنها با رقبای خود بپردازیم.

وزن نخست (58- کیلوگرم)

در این وزن آرمین هادی‌پور با کسب 317.84 امتیاز و یک پله سقوط در جایگاه پنجم قرار دارد. این در شرایطی است که فاصله نماینده شایسته کشورمان با "میخائیل آرتامونوف" روس، نفر چهارم این وزن 33.66 امتیاز است که با توجه به حضور هادی‌پور در سی امین دوره مسابقات دانشجویان جهان و شانس کسب 20 امتیاز این مسابقات این فاصله می‌تواند کمتر نیز شود.
البته در کنار مسابقات دانشجویان جهان، حضور در دو مرحله 40 امتیازی مسابقات گرندپری و فینال 80 امتیازی این مسابقات شرایط را در ابتدا برای تثبیت جایگاه هادی‌پور و در ادامه ارتقا رنکینگ المپیکی او فراهم خواهد کرد.
در این وزن فرزان عاشورزاده دیگر نماینده کشورمان با کسب 183.98 امتیاز در جایگاه نوزدهم قرار دارد. البته فرزان نیز با "ویتو دلاکوئیلا" ایتالیایی و نفر ششم رنکینگ المپیک 60.81 امتیاز فاصله دارد.
در حال حاضر تکواندوکار ایتالیایی با 244.79 امتیاز در جایگاه ششم قرار دارد و این شانس برای فرزان عاشورزاده مهیا است تا با کسب 40 امتیاز در تورنمنت‌ها و گرندپری‌های آینده ابتدا به جمع 6 تکواندوکار برتر دنیا صعود و در ادامه برای کسب سهمیه به حضور در میان 5 نفر برتر رنکینگ امیدوار باشد.
در آخرین رده‌بندی رنکینگ المپیک( جولای 2019)، "تائه هون کیم" از کره‌جنوبی با کسب 484.14 امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و "جون جانگ" دیگر نماینده کره‌ای‌ها با کسب 431.86 امتیاز و "خسوس تورتوسا کابررا" از اسپانیا با کسب 400.35 امتیاز در رتیه‌های دوم و سوم قرار دارند.

وزن دوم ( 68- کیلوگرم)

در رنکینگ این وزن میرهاشم حسینی بعد از کسب طلای مرحله نخست مسابقات گرندپری در رم با کسب 244.24 امتیاز و یک پله صعود در جایگاه یازدهم قرار دارد. جایگاهی که به هیچ عنوان در حد توان و شایستگی تکواندوکار کشورمان نیست و به خاطر کارشکنی مسئولان کشور انگلیس در عدم صدور روادید حسینی برای حضور در مسابقات جهانی اتفاق افتاده است.
حضور میرهاشم حسینی در مسابقات جهانی و حضور او روی یکی از سکوهای سه گانه باعث متفاوت شدن رنکینگ این وزن می‌شد و در حال حاضر نیز با توجه به اظهارات مسئولان فدراسیون جهانی باید امیدوار بود تا راهکاری آنها را برای احقاق حق تکواندوکار شایسته کشورمان مشاهده کرد.
در حال حاضر و بدون در نظر گرفتن تصمیم مسئولان فدراسیون جهانی، "الکسی دنیسنکو" روسیه‌ای با کسب 332.47 امتیاز و اختلاف 78.23 امتیازی با میرهاشم حسینی در جایگاه پنجم رنکینگ قرار دارد.
اختلاف امتیازی که با توجه به توانایی و شایستگی میرهاشم حسینی قابل جبران است و سی‌امین دوره مسابقات جهانی دانشجویان در ایتالیا استارتی دیگر برای این اتفاق خواهد بود.
در این وزن سروش احمدی با کسب 205.63 امتیاز در جایگاه چهاردهم و امیرمحمد بخشی با کسب 146.62 امتیاز در جایگاه بیست و دوم قرار دارند و در کنار میرهاشم حسینی برای نزدیک شدن به جمع نفرات بالانشین رنکینگ تلاش می‌کنند.
در وزن دوم رنکینگ در حال حاضر " دائه هون لی" نابغه کره‌ای با کسب 621.10 امتیاز با فاصله در صدر قرار دارد و "بردلی سیندون" انگلیسی با کسب 386.55 امتیاز و " احمد ابوغاش" اردنی با کسب 385.10 امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.


تاريخ:سه شنبه 18 تير 1398 - 08:46