سه پیشنهاد ایران به فدراسیون جهانی تکواندو درخصوص کارشکنی انگلیسی‌ها


کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی تکواندو برای حل مشکل تکواندوکاران سه پیشنهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، به دنبال مشکلات ایجاد شده برای تکواندوکاران جهت حضور در مسابقات منچستر و عدم صدور ویزا برای ورزشکاران ایرانی، کمیته ملی المپیک مکاتبه و مذاکراتی با نهادهای بین المللی داشت.

سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: همانطور که در بحث تکواندو نیز بعد از مشکلاتی که در جهت اخذ روادید برای ملی‌پوشان ما ایجاد شد 4 مکاتبه و 10 تماس تلفنی با فدراسیون جهانی تکواندو و کمیته بین‌المللی المپیک انجام دادیم. در سفر آخرمان به سوئیس نیز در لوزان با دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو ملاقات و اعتراض خود را اعلام کردیم. دکتر چو نیز حق را به ایران داد و قرار را بر پیگیری این اتفاق گذاشت. ما حتی 3 پیشنهاد به کمیته بین‌المللی المپیک ارائه دادیم و خواستار این شدیم که وایلد کارتی برای ملی‌پوش ما جهت حضور در المپیک اختصاص پیدا کند و یا شرایطی فراهم شود تا دو بازیکن ما در رویدادی مشابه مسابقات جهانی شرکت کنند و در آخر نیز امتیاز مسابقات جهانی را در حساب بازیکن ما محاسبه کنند.

صالحی امیری ادامه داد: کمیته بین‌المللی المپیک نیز درخواست‌های ما را به فدراسیون جهانی تکواندو منتقل کرده است و رئیس فدراسیون جهانی تکواندو به ما اعلام کرد تصمیم‌گیری در خصوص این موضوع را به هیئت رئیسه این فدراسیون واگذار کرده است. البته این مشکل تنها مختص ورزشکاران ما نبوده است و انگلیسی‌ها به 180 ورزشکار ویزا نداده است. اقدامی که نشان دهنده رفتار سیاسی، غیرحقوقی و غیراخلاقی آنهاست. ما اصولی داریم که به آن وفاداریم و از آن عدول نخواهیم کرد و متناسب با رفتار سیاسی انگلیسی‌ها به آنها پاسخ خواهیم داد. در کمیته المپیک نیز در صورت چنین اتفاقاتی کمیته‌های خاصی را تشکیل می‌دهیم تا این موضوعات را پیگیری کند.
تاريخ:سه شنبه 18 تير 1398 - 11:09