تکواندوی مسئولیت پذیر حمایت ویژه می‌خواهد/ آقایان مسئول زمان اندک است


باز هم تکواندو ورزش ایران را روسفید کرد و با کسب 5 مدال طلا پرچم کاروان ایران را در یونیورسیاد 2019 ایتالیا برافراشته نگه داشت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، با پایان مسابقات تیمی تکواندو و کسب عنوان قهرمانی ایران، پرونده کاروان ایران در سی‌امین دوره مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان در سال 2019 در ناپل ایتالیا بسته شد. در پایان این رقابت ها کاروان ایران موفق شد در این دوه از بازیها با کسب 17 مدال( 7 مدال طلا، 3 مدال نقره و 7 مدال برنز) در رده نهم این رقابت‌ها قرار بگیرد.

این نتیجه در شرایطی به دست آمد که کاروان ایران در چهار رشته والیبال، تیراندازی، تیراندازی باکمان و تکواندو در این رویداد شرکت کرد. با این وجود مسئولیت کسب مدال های طلا بردوش تکواندویی قرار گرفت که همواره در رقابت هایی از این دست پیش گام است و چشم امیدها به ساق پای هوگوپوشان خیره می شود. این بار نیز تکواندو ورزش ایران را روسفید کرد و با کسب 5 مدال طلا پرچم کاروان ایران را دراین بازی ها برافراشته نگه داشت. اتفاقی که بارها رخ داده است و تکواندو هربار به خوبی ماموریتش را به سرانجام می رساند.
این نتایج در حالی به دست آمده است که در مقابل حمایت ویژه ای از این رشته به عمل نمی آید. منظور از حمایت تخصیص جایزه ویژه و تقدیر متفاوت تر نیست. شاید این حمایت را به این شکل تفسیر کرد که تکواندو فضایی بدون دغدغه و استرس را برای رسیدن به المپیک می خواهد. فضایی که حق همه ورزشکاران است اما برای برخی از رشته ها از جمله تکواندو که بار مسئولیت مدال آوری کاروان ایران بر عهده می گیرد می توان نگاه خاص تر را مطالبه کرد.
این در شرایطی است که مسئولان ورزش دراین مقوله چرتکه می اندازند و برای اعزام هوگوپوشان به مسابقات نیز محتاط عمل می کنند. احتیاطی که شاید در این مقوله واجب نباشد با این وجود در سال ماقبل المپیک، تکواندو در اعزام به مسابقات چندان آسوده خاطر نیست. مسابقاتی که می تواند پلی باشد برای رسیدن ملی پوشان کشورمان به بزرگترین آوردگاه ورزشی دنیا.
امید می رود در این فاصله زمانی کوتاه تا المپیک مسئولان ورزش حمایت های خاص را معطوف تکواندو نیز داشته باشد و به همان میزان که اعزام سایر رشته‌ها را در اهم برنامه ها قرار می دهد به تکواندو نیز توجه خاص نشان دهند.

تاريخ:سه شنبه 25 تير 1398 - 08:34