اقدام جسورانه فدراسیون تکواندو و مرتضی کریمی


فارغ از موفقیت یا عدم موفقیت این دو تیم در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان، اقدام سرمربی تیم نونهالان و مسئولان فدراسیون اقدامی قابل تقدیر است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، سومین دوره مسابقات تکواندو نونهالان آسیا روزهای یکم و دوم مرداماه در امان اردن برگزار خواهد شد و بلافاصله 14 روز بعد از پایان این رقابت‌ها، چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان نونهالان در تاشکند ازبکستان برگزار خواهد شد.
اتفاقی که باعث شده است تا مرتضی کریمی و مسئولان فدراسیون تکواندو با توجه به فاصله زمانی کوتاه بین این دو مسابقه و احتمال خستگی و مصدومیت ورزشکاران، تصمیم به تشکیل و اعزام دو ترکیب کاملا متفاوت برای این دو رویداد گرفته و فرصت همراهی تیم ملی نونهالان را در اختیار 20 تکواندوکار کشورمان قرار بدهد.
تصمیمی که برای اولین بار در رده سنی نونهالان در رشته تکواندو گرفته شده است و طبق توضیحات مرتضی کریمی برای جلوگیری از خستگی و فشار مسابقات و با توجه به پتانسیل‌های موجود در این رده سنی اتخاذ شده است.
اقدامی بسیار جسورانه و شجاعانه که باعث خواهد شد تا در آینده 20 تکواندوکار کشورمان با تجربه حضور در تیم‌ ملی و رویدادهای آسیایی و جهانی به چرخه بازیکنان سازی کشورمان اضافه شده و در ابتدایی‌ مسیر قهرمانی خود با ذهنیت‌های یک ملی‌پوش آشنا و برای تجربه چالش‌های بزرگتر قدم بردارد.
فارغ از موفقیت یا عدم موفقیت این دو تیم در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان، اقدام سرمربی تیم نونهالان و مسئولان فدراسیون اقدامی قابل تقدیر است. اینکه در ورزش نتیجه‌گرای کشورمان، مسئولان یک فدراسیون بدون توجه صرف به موفقیت، مصالح و منافع رشته خود را نیز در نظرگرفته و ریسک تشکیل دو تیم را به جان بخرند، از تصمیمات درستی است که نیازمند حمایت جامعه ورزش از آن است.
از طرفی مرتضی کرمی با تجربه سالیان سال فعالیت در تکواندو و تیم‌های ملی، پتانسیل نونهالان کشورمان را در حدی دیده است که توانسته دو تیم را در رده ملی و حضور در معتبرترین رویدادهای آسیایی و جهانی تشکیل بدهد. موضوعی که باز هم باید باعث خوشحالی جامعه تکواندو و این رشته ورزشی باشد که در پایین‌ترین رده ملی خود به حدی از پتانسیل نیروی انسانی برخوردار است که به راحتی دو تیم را تشکیل می‌دهد.
اتفاقی که خروجی سرمایه‌گذاری فدراسیون تکواندو روی رده های سنی و برگزاری منظم رقابت‌های لیگ بوده است و ثمره آن را نیز با حضور نیروهای مستعدد مناسب برای تشکیل دو تیم ملی پایه دریافت کرده است
تاريخ:جمعه 28 تير 1398 - 09:31