نسل طلایی را برای افتخارات بزرگ آماده کنیم


نسل جدیدی از تکواندوکاران که با اقتدار توانایی خود را در قاره کهن به ثبت رساندند.این موفقیت نشان داد که کارخانه تولید قهرمان در تکواندو به بهترین شکل فعال وچرخه تولید به خوبی در حال حرکت است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با قهرمانی مقتدرانه دختران و پسران کشورمان به پایان رسید. در بخش پسران ملی‌پوشان نوجوان کشورمان با کسب 5 مدال طلا، 4 نقره، یک برنز و 99 امتیاز توانستند برای نخستین بار بر سکوی قهرمانی آسیا بایستند. در بخش دختران نیز هوگوپوشان اعزامی به این رقابت ها توانستند برای دومین بار و با کسب 5 مدال طلا، 2 نقره و 80 امتیاز با شایستگی عنوان قهرمانی آسیا را کسب نمایند.

نسل جدیدی از تکواندوکاران که با اقتدار توانایی خود را در قاره کهن به ثبت رساندند.این موفقیت نشان داد که کارخانه تولید قهرمان در تکواندو به بهترین شکل فعال وچرخه تولید به خوبی در حال حرکت است.

نتیجه دلچسب که درپی یک برنامه ریزی مدون،دقیق و توجه به رده های سنین پایه به دست آمد. برگزاری لیگ های منظم درسنین پایه باعث شده تا همواره تکواندو پدیده های تازه نفس خود را در مسابقات رونمایی کند. نمونه این نتایج را در قابت های جهانی نوجوانان، المپیک و حالا قهرمانی آسیا شاهد هستیم. نگاه ویژه ای که ماحصل آن قهرمانی مقتدرانه در قاره کهن شد.

این نتایج شیرین در شرایطی کسب شده است که حفظ وارتقای سطح کیفی این هوگوپوشان برای ورود به رده سنی بزرگسالان نیز یکی از موضوعات مهم و قابل توجه است. این موضوع به خصوص در بخش دختران ملموس است.

دخترانی که در رده‌های سنی نوجوانان موفق به کسب مدال های خوشرنگ می‌شوند اما در رده بزرگسالان شاید آن طور که انتظار می رود موفق نباشند. البته دراین میان استثنایی نیز وجود دارد. برای مثال مهلا مومن زاده در مسابقات المپیک نوجوانان و قهرمانی جهان موفق نبود اما در رده بزرگسالان و در مصاف با بزرگان عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. مومن زاده درمسابقات نوجوانان قهرمانی آسیا نیز نتوانست عملکرد خوبی را به ثبت برساند. در مقابل یلدا ولی نژاد که در المپیک نوجوانان آرژانتین مدال طلا را کسب کرده بود در قهرمانی جهان ناکام ماند اما در مسابقات اردن بازهم طلایی شد. این نوسان بازیکنان موضوعی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.به طورحتم با تحلیل و بررسی‌های دقیق می توان راهکارهای بهتری را برای کسب نتایج بیشتر در بخش بانوان به دست آورد. متاسفانه در بخش بانوان به رغم سرمایه گذاری های وسیع و حمایت های قابل ملاحظه اما نتایج جالبی کسب نمی‌شود. در چند مسابقه گذشته تیم بانوان با تک مدال به کار خود پایان داده است. این در شرایطی است که بانوان نیز پابه پای مردان در اردوها حضور دارند. لیگ های منظم در رده های سنی پایه و بزرگسالان فعال است. در رقابت های بین المللی حضور پیدا می کنند اما کارنامه شان فاقد نمرات درخشان است.
اتفاقی که به طور حتم نیاز به آنالیز دقیق و موشکافی دارد.

تاريخ:چهارشنبه 2 مرداد 1398 - 11:39