مسئولان ورزش به دنبال راهکار برای حل مشکل مالیاتی فدراسیون‌ها باشند


اکثر فدراسیون‌هایی که حساب‌های آنها مسدود شده است از جمله رشته‌های المپیکی ورزش کشورمان رسیدند و این روزها با وجود تمام مشکلات اقتصادی و مالی به سختی برای کسب سهمیه المپیک در حال تلاش و برنامه‌ریزی هستند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در هفته گذشته خبری در رسانه‌های ورزشی مبنی بر مسدود شدن حساب‌های بانکی چند فدراسیون از جمله فدراسیون تکواندو منتشر شد. اتفاقی که دلیل آن عدم پرداخت بدهی مالیاتی عنوان شد تا تعجب جامعه و علاقمندان ورزش را در پی داشته باشد.
این در حالی است که معمولا در سالیان اخیر فدراسیون‌های ورزشی با توجه به عدم درآمدزایی و دریافت بودجه از وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک از پرداخت مالیات معاف بودند. از طرفی همیشه در ایران و حتی در دنیا این موضوع مطرح بوده است که معقوله ورزش با توجه به کارکردهای فراوان در جامعه از جمله ایجاد شور، نشاط و سلامت از پرداخت مالیات معاف هستند و حتی سرمایه‌داران با توجه به این موضوع تشویق به سرمایه‌گذاری در ورزش شدند تا بخشی از بدهی مالیاتی بر درآمد آنها با این اقدام کسر شود.
در همین خصوص رئیس فدراسیون تکواندو نیز در گفت‌و‌گو با یکی از رسانه‌ها عنوان کرد در طی سالیان فعالیت در این فدراسیون همیشه از پرداخت مالیات بر درآمد معاف بودند و تنها مالیات تکلیفی که شامل مالیات بر حقوق پرسنل و کادرهای فنی این فدراسیون بوده است را پرداخت کردند. حتی در این گفت‌وگو عنوان شد که بحث بدهی مالیات فدراسیون‌ها از مدت‌ها پیش مطرح بوده است که با مذاکره وزیر ورزش و جوانان و وزیر اقتصاد مدتی به تعویق افتاد، اما سرانجام به مرحله اجرا رسید.
همه این اتفاقات نیز در شرایطی است که اکثر فدراسیون‌هایی که حساب‌های آنها مسدود شده است از جمله رشته‌های المپیکی ورزش کشورمان رسیدند و این روزها با وجود تمام مشکلات اقتصادی و مالی به سختی برای کسب سهمیه المپیک در حال تلاش و برنامه‌ریزی هستند. مسئله‌ای که اگر به زودی از طریق مذاکره مسئولان ورزش و جوانان با مسئولان مربوطه حل نشود ورزش کشور را در حساس‌ترین برهه ممکن دچار مشکلات بسیار بزرگتری خواهد کرد و نتیجه آن را در المپیک توکیو دریافت خواهیم کرد. اتفاقی که می‌تواند سرخوردگی مردم و جامعه ورزش را به دنبال داشته باشد و حتی موجب جریحه دار شدن غرور ملی کشورمان شود.
در این شرایط و با توجه به این اتفاق باید مسئولان ورزش کشور تمامی کارهای خود را کنار گذاشته است و هر چه سریعتر برای حل این موضوع اقدام کنند. چرا که با توجه به افزایش هزینه‌ها و بودجه محدود فدراسیون‌ها در این شرایط پرداخت مالیات توسط فدراسیون‌ها آنها را بیش از پیش دچار مشکل خواهد کرد و به طور کلی تمام فعالیت‌های آنها برای کسب سهمیه را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
تاريخ:جمعه 18 مرداد 1398 - 14:53