کمرانی: نمی‌توانیم با شمشیر به جنگ توپ و تانک برویم


مهرو کمرانی، سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان کشورمان گفت: شرایط بانوان خیلی سخت است و نمی‌شود با شمشیر و دست خالی به جنگ توپ و تانک برویم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از تسنیم، مهرو کمرانی درباره رقابت‌های تکواندو قهرمانی کشور اظهار داشت: نمی‌توانم بگویم مسابقات قهرمانی کشور خیلی عالی بود و پدیده خاصی را در این رقابت‌ها داشتیم. همان انتظاری که از بچه‌های نوجوان و قدیمی داشتیم در این رقابت‌ها شاهد بودیم، اما با این حال امیدوار بودیم که شاید بازیکن جدیدی را شناسایی کنیم که متأسفانه این‌گونه نشد.

وی تصریح کرد: ناهید کیانی، ملیکا میرحسینی، اکرم خدابنده و پریسا جوادی نیز با وجودی که قرار بود در مسابقات قهرمانی کشور حضور داشته باشند، اما در این رقابت‌ها حاضر نشدند. قطعاً با این اتفاق برای آنها برنامه خواهیم داشت، چون من تأکید کرده بودم که تمامی بازیکنان در این مسابقات حضور داشته باشند. هر دلیلی نیز آنها داشته باشند برای من قابل توجیه نیست و باید در این مورد تصمیم‌گیری کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره دلیل غیبت کیمیا علیزاده در مسابقات قهرمانی کشور با توجه به ابراز تمایل این بازیکن برای حضور در مسابقات عنوان کرد: کیمیا علیزاده دانشجوی دانشگاه آزاد است و حتی برای مسابقات دانشجویان جهان نیز دانشگاه خواستار حضور این بازیکن بود که من به دلیل اینکه هنوز به آمادگی مناسب دست نیافته بود، موافقت نکردم. کیمیا تمایل به حضور در مسابقات کشوری داشت و تمام تلاش خود را نیز انجام داد تا در این رقابت‌ها حضور داشته باشد، اما به دلیل همراهی تیم دانشگاه آزاد در مسابقات میکس گرند اسلم در مسابقات حاضر نشد.

کمرانی در پاسخ به این پرسش که حضور علیزاده بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت در مسابقات پرفشار میکس تیمی، برای او مشکلی را ایجاد نخواهد کرد، گفت: من تمایل داشتم ابتدا کیمیا علیزاده در مسابقات پنج نفره تیمی حضور داشته باشد، چرا که می‌توانستم سریع او را تعویض کنم که فشار بیش از حدی را متحمل نشود. البته در مسابقات میکس نیز بازیکن چند ثانیه بیشتر در زمین حضور ندارد و استاد خلیفه اعلام کرد که مشکلی برای او به وجود نخواهد آمد و در فواصل کوتاه تعویضش خواهد کرد.

وی ادامه داد: یک سال از عمل زانو و شش ماه از عمل مچ پای کیمیا علیزاده گذشته است و در حال حاضر نیز روزی دو جلسه تمرین می‌کند و شرایط خوبی دارد. حضور در مسابقات میکس برای او مفید‌ و یک شروع خوب برای بازگشت رسمی‌اش به میادین خواهد بود. ضمن اینکه با توجه به تصمیم برای اعزام او به مسابقات انفرادی گرند اسلم، می‌تواند با جو این رقابت‌ها نیز آشنا شود. کیمیا باید از جایی شروع کند و ما قصد داریم بعد از گرند اسلم او را به لبنان و یک یا دو تورنمنت دیگر نیز اعزام کنیم تا رنکینگ خود را نیز بهبود ببخشد.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در پاسخ به این پرسش که عدم اعزام ملی‌‌پوشان به تورنمنت‌ها باعث نخواهد شد تا آنها در مسابقات قاره‌ای کسب سهمیه دچار مشکل شوند، گفت: قطعاً این موضوع کار ما را سخت خواهد کرد. به همراه رئیس فدراسیون تکواندو در جلسه‌ای با مسئولان وزارت ورزش در این خصوص صحبت کردم و قرار شد با حمایت آنها بچه‌ها را به تورنمنت‌ها اعزام کنیم. بازیکنان ما از لحاظ رنکینگ با رقبای خود اختلاف زیادی دارند. در حال حاضر بهترین رنکینگ ما رتبه بیست‌وسوم یلدا ولی‌نژاد است.

کمرانی درباره اینکه چه زمانی تکلیف دو وزن حضور در مسابقات کسب سهمیه‌ای قاره‌ای مشخص خواهد شد، عنوان کرد: در جلسه با مسئولان وزارت ورزش این موضوع را مطرح کردم که برای انتخاب دو بازیکن باید بازیکنان را به تورنمنت‌های تدارکاتی اعزام کنیم تا ارزیابی لازم را از عملکرد آنها داشته باشیم. بازیکنانی مانند مومن‌زاده و همتی نوجوان هستند و تنها یک بار در مسابقات نوجوانان حضور داشتند. با توجه به عملکرد غیرقابل قبول کیانی در مسابقات اخیر باید او را مجدداً امتحان کنم تا ببینم می‌تواند از لحاظ روحی خود را بازسازی و برای کسب سهمیه المپیک تلاش کند.

وی ادامه داد: حضور در تورنمنت‌ها به ما نشان خواهد داد که کدامیک از بازیکنان ما برای کسب سهمیه در شرایط بهتری قرار دارند. ضمن اینکه باید بازیکنان ما با حریفان اروپایی پا بزنند تا تجربه خود را افزایش بدهند. مسئولان وزارت در این خصوص به ما قول دادند، اما فعلاً نه تنها اتفاقی نیفتاده است بلکه حساب‌های فدراسیون نیز به دلیل مشکلات مالیاتی مسدود شده است. نمی‌شود با دست خالی و تنها با شمشیر به جنگ توپ و تانک برویم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پایان گفت: در مسابقات دانشجویان خیلی اذیت شدم چرا که بازیکنان ما با اختلاف یک امتیاز مغلوب رقبای خود شدند. این اختلاف نزدیک نیز به خاطر عدم تجربه بازیکنان ما بود که در تورنمنت‌ها شرکت نکردند. شرایط در بخش بانوان خیلی سخت است و هر چقدر اعلام کنم هیچ‌کس از دور نمی‌تواند درک کند. این شرایط حتی باعث شده است تا بچه‌ها نیز بی‌اعتماد و بی‌انگیزه شوند.
تاريخ:شنبه 19 مرداد 1398 - 08:11