عسگری: نحوه کسب سهمیه المپیک در تکواندو مثل جدول مندلیف است


فریبرز عسکری، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: نحوه کسب سهمیه المپیک در تکواندو مانند جدول مندلیف است و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از میزان، فریبرز عسکری در خصوص حضور مسئولان عالی رتبه ورزش در تمرینات تیم ملی تکواندو اظهار داشت: سال قبل از المپیک است و باید فضای ورزش المپیکی باشد. حضور مسئولان ورزش در تمرینات ما باعث ایجاد انگیزه و روحیه بین ورزشکاران می‌شود. وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک قول‌هایی در خصوص عملی شدن برنامه‌های ما دادند که امیدوارم عملی شود.

وی افزود: باید اول سهمیه بگیریم و بعد از آن با خیال راحت به کسب مدال المپیک فکر کنیم. می‌دانیم که مردم از تکواندو توقع دارند و بچه‌های ما درک می‌کنند که در چه جایگاهی هستند، اما ما هم از مسئولان ورزش توقعاتی داریم.

سرمربی تیم ملی تکواندو تصریح کرد: نحوه کسب سهمیه المپیک در تکواندو مانند جدول مندلیف است و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد، اما اگر بتوانیم طبق برنامه در مسابقاتی که پیش‌بینی کردیم شرکت داشته باشیم، می‌توانیم ۳ سهمیه المپیک کسب کنیم که در این راه به کمک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک احتیاج داریم.

عسکری در پایان خاطر نشان کرد: باید ۳ سهمیه المپیک بگیریم و در همان اوزان سه تکواندوکار در رنگینگ زیر بیست داشته باشیم. در حال حاضر تمرینات خود را برای حضور در گرندپری ژاپن برگزار می‌کنیم و امیدوارم در راه تحقق اهداف خود موفق باشیم.
تاريخ:شنبه 19 مرداد 1398 - 11:49