عنوان دومی ایران در رده نونهالان پسر و طرح یک سوال از کریمی


تیم نونهالان پسر کشورمان پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا، با تغییر 100 درصدی در ترکیب خود نسبت به مسابقات آسیایی در قهرمانی جهان حاضر شده بود و در نهایت برای سومین دوره متوالی به مقام نایب ارزشمند نایب قهرمانی جهان دست پیدا کرد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در کنار قهرمانی تیم دختران تکواندو ایران در چهارمین دوره رقابت‌های نونهالان قهرمانی جهان، تیم پسران کشورمان نیز برای سومین بار موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این مسابقات شد. افتخاری که تحت تاثیر درخشش فوق‌العاده دختران کشورمان قرار گرفت، اما نباید به راحتی از کنار آن عبور کرد.

شاگردان مرتضی کریمی در تاشکند ازبکستان با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و چهار مدال برنز بر سکوی نایب قهرمانی جهان ایستادند. این در حالی بود که تیم روسیه در این بخش درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و با کسب چهار مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز به مقام قهرمانی رسید و تیم اوکراین با دو مدال طلا در جایگاه سوم ایستاد.

تیم نونهالان کشورمان پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا، با تغییر 100 درصدی در ترکیب خود نسبت به مسابقات آسیایی در قهرمانی جهان حاضر شده بود و در نهایت نیز با وجودی انتظار بیشتری که از این تیم وجود داشت برای سومین دوره متوالی به مقام نایب ارزشمند نایب قهرمانی جهان دست پیدا کند.

دلیل توقع بالا از تیم کشورمان نیز حضور مرتضی کریمی، سرمربی سابق و باتجربه تیم ملی بزرگسالان در راس این تیم بود. ضمن اینکه رضا یاری که در دوره گذشته مسابقات سرمربیگری تیم کشورمان را برعهد داشت، این بار در کنار کریمی به عنوان مربی حضور داشت و با توجه به عدم تجربه حضور کریمی در رقابت‌های رده نونهالان، می توانست تجربیات خود را در اختیار او قرار بدهد.

ملی‌پوشان کشورمان در حالی 17 روز پیش با کسب 4 مدال طلا، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز به مقام قهرمانی آسیا دست یافت که طبق گفته کادرفنی تیم کشورمان با ترکیب دوم در آن رویداد حضور پیدا کرده بودند. این دستاورد بسیار خوب، همچنین حضور تیم اول کشورمان در مسابقات جهانی، در کنار کادرفنی باتجربه و توانمند همه باعث شده بودند تا خانواده تکواندو انتظار تکرار عنوان قهرمانی تیم کشورمان در نخستین دوره این مسابقات را داشته باشد.

البته با توجه به سن کم بازیکنان این رده سنی و تاثیر عوامل مختلف روی عملکرد آنها باید منتظر بازگشت تیم و شنیدن صحبت‌های کادرفنی تیم کشورمان باشیم تا تحلیل قوی‌تر از عملکرد ملی‌پوشان داشته باشیم. کادرفنی تیم کشورمان نیز قبول خواهد کرد با توجه به پتانسیل این تیم که بارها روی آن تاکید شده بود، اختلاف 362 امتیازی با تیم تکواندو روسیه قهرمان اختلاف قابل توجهی است و نیازمند بررسی برای دوره‌های آینده خواهد بود.

البته نباید فراموش کرد تیم کشورمان در حالی به مقام نایب قهرمانی این مسابقات رسید که تیم کره‌جنوبی پس از کسب سکوی سوم مسابقات دختران، در بخش پسران حتی روی سکوهای سه گانه قرار نگرفت و با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز در جایگاه هشتم قرار گرفت.اتفاقی که به خوبی سطح بالای رقابت‌های این دوره را نشان می‌دهد.
تاريخ:سه شنبه 22 مرداد 1398 - 11:27