مسیر سخت تکواندو برای کسب سهمیه المپیک


ملی پوشان کشورمان کار آسانی برای کسب سهمیه نداشته و نباید در مسیر پیش رو لحظه ای کم کاری یا غفلت کنند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در حالی به گرندپری ژاپن نزدیک میشویم که جدول رنکینگ المپیک رفته رفته حساس تر و ورزشکاران بر تلاش خود می افزایند.

در آخرین رنکینگ اعلامی،آرمین هادی پور و فرزان عاشورزاده دو نماینده کشورمان در وزن اول به ترتیب با ۳۲۵ و ۱۷۲ امتیاز در جایگاه پنجم و بیست و سوم قرار دارند.

فاصله آرمین با نفر بعدی خود در حدود ۸۵ امتیاز است که به نظر مطمئن میرسد اما نباید از یک نکته غفلت کرد و آن اینست که نفرات بعدی آرمین از اروپا و آمریکا هستند و مسابقات قاره ای با گرید ۴ در این دوقاره هنوز برگزار نشده است. این بدین معنی است که رقبای آرمین احتمال کسب ۴۰ امتیاز بیشتر نسبت به آرمین داشته و تعدادی نیز هنوز ۴۰ امتیاز تورنمنتهای خود را کسب نکرده اند و این زنگ خطری است برای هادی پور.

با این شواهد هنوز زود است که سهمیه المپیک این وزن را برای ایران بدانیم و هر دو ملی پوش کشورمان باید با تمام قوا مسابقات پیش رو را سپری کنند، یکی برای کسب سهمیه و دیگری برای رساندن جایگاه خود به زیر بیست.

در وزن دوم میرهاشم حسینی و سروش احمدی به ترتیب با ۲۴۹ و ۲۱۷ در رتبه های دهم و چهاردهم ایستاده اند. در این وزن ژائو چینی که هم اکنون در جایگاه سوم است با اندوخته های قبلی خود، به احتمال قوی از طریق گرنداسلم راهی توکیو خواهد شد و راه را برای راهی شدن نفر ششم رنک، هموار خواهد کرد.

هم اکنون دنیسنکو روسی با ۲۸۲ امتیاز در این وزن ششم است و از منظری رقیب اصلی میرهاشم است اما نکته نگران کننده، برگزاری سری فاینال گرندپری در روسیه است. میرهاشم نباید اجازه بدهد کسب سهمیه اش به روز آخر و فاینال گرندپری در روسیه موکول شود.

اما به نظر سجاد مردانی شرایط بهتری دارد. سجاد با ۲۶۸ امتیاز در جایگاه پنجم است و با نفر بعدی خود فاصله ۱۲ امتیازی دارد که اصلا قابل اعتنا نیست. نکته امیدوار کننده در این وزن سهمیه ای است که از طریق گرنداسلم توزیع میشود. در این وزن سجاد مردانی و رقیب کره ای اش شانس دارند که در هرحال باعث ایجاد شانس برای نفر ششم رنک نیز می گردد.
در وزن چهارم، سعید رجبی با ۱۴۰ امتیاز، بیست و نهم است و برای داشتن شانس حضور در المپیک نیاز به تلاش و نتیجه گیری در گرندپری های پیش رو دارد.

در پایان چنین می توان نتیجه گرفت که ملی پوشان کشورمان کار آسانی برای کسب سهمیه نداشته و نباید در مسیر پیش رو لحظه ای کم کاری یا غفلت کنند.
منبع: آنالیز تکواندو
تاريخ:پنجشنبه 14 شهريور 1398 - 10:32