آقای کرمی حداقل با خودتان صادق باشید!


ای کاش کمی با خودتان صادق بودید و جانب انصاف را رعایت می کردید. فراموش نکرده اید که شرایط اعزام، عدم صدور ویزا، فشار روانی و بهم ریختگی تیم، دلایلی بود منطقی بر نتیجه کسب شده در منچستر؟

به گزارش سایت هواداران تکواندو، یوسف کرمی که از جوانان تحصیل کرده و از افتخارآفرین‌های تکواندو کشور است، در دوران قهرمانی خود بارها با کسب مدال های خوش رنگ و اهتزاز پرچم پر افتخار کشورمان باعث غرور و سربلندی مردم ایران شده است. اما وجود تناقض های آشکار در گفتار و رفتار، صداقت این قهرمان و المپین تکواندو را در افکارعمومی زیر سوال برده است.

چند روز گذشته شاهد انتشار پیام تبریک قهرمانی تیم ملی تکواندو از سوی این قهرمان میانه ای در فضای مجازی بودیم که نشان از تفکر حرفه ای و منش پهلوانی این اسطوره تکواندو کشورمان دارد. ولی هنوز شیرینی این اقدام تحسین برانگیز، کامل به جانمان ننشسته بود که شاهد مصاحبه ای دیگر از وی برخلاف صحبت اولیه اش بودیم.

کرمی در مصاحبه اش می گوید: "کسب سهمیه برای برخی رشته‌ها افتخار است ولی این موضوع برای تکواندو افتخار محسوب نمی‌شود". باید گفت که با توجه به اهمیت بازیهای المپیک و حضور بهترین های هر رشته در آن به واقع می توان گفت کسب سهمیه المپیک برای هر رشته ای باعث افتخار است که البته این بدین معنی نیست که هدف نهایی آن رشته فقط کسب سهمیه است. پرواضح است که اهمیت کسب سهمیه از آنجاییست که پیش شرط کسب مدال در المپیک می باشد و نباید بی ارزش قلمداد شود.

آقای کرمی‌!!! فرموده اید" تیم‌ملی بزرگسالان درمسابقات جهانی عملکرد به شدت ضعیفی داشت". بله حق با شماست ولی ای کاش کمی با خودتان صادق بودید و جانب انصاف را رعایت می کردید. فراموش نکرده اید که شرایط اعزام، عدم صدور ویزا، فشار روانی و بهم ریختگی تیم، دلایلی بود منطقی بر نتیجه کسب شده در منچستر؟

یوسف‌عزیز!!! "توصیه کرده اید: "فدراسیون از تجربیات گذشته درس بگیرد و از تمام پتانسیل‌های تکواندو مانند مربیان سابق که تجربیات گران‌بهایی در اختیار دارند برای المپیک استفاده کند."
با شما موافقیم که استفاده از تجربیات دیگران بسیار پسندیده و نیکوست. با شواهد بسیاری میتوان ثابت کرد که فدراسیون از تجربیات المپیک قبلی استفاده کرده و می کند. مهمترین آن مدیریت ورزشکاران برای گرفتار نشدن در روند فرسایشی کسب سهمیه است، دلیل دیگر استفاده از نفر ذخیره در هر وزن و دیگری، توجه علمی و عملیاتی به وضعیت آمادگی جسمانی و بدنسازی ورزشکاران و از همه مهمتر استقرار روانشناس در کنار تیم ملی می باشد.

تاکید چند باره سرمربی تیم ملی به باز بودن درهای اردو به روی دلسوزان واقعی، کارشناسان و پیشکسوتان این رشته المپیکی است. اما شما به عنوان المپین کشورمان چند بار بر سر تمرین تیم ملی حاضر شده اید؟ چند بار با سرمربی تیم ملی تماس یا به وی مشاوره داده اید؟

ای کاش از قله غرور پایین بیاییم تا مثل چشمه، همه ی سبزی ها به احترام ما قیام کنند.
تاريخ:پنجشنبه 14 شهريور 1398 - 18:27