در فاصله یک هفته مانده به رقابت‌های گرندپری ژاپن

لحظه‌شماری برای دیدن نمایش تکواندوکاران کشورمان در سرزمین آفتاب تابان


می‌توان از حالا برای دیدن مسابقات جذاب از روز جمعه ۲۲ شهریور لحظه شماری کرد. مسابقاتی در فاصله یک سال مانده به المپیک در سرزمین آفتاب و در سالن میزبان مسابقات تکواندوی بازی های توکیو ۲۰۲۰.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دومین مرحله رقابت‌های گرندپری تکواندو سال ۲۰۱۹ در شرایطی به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود که این دوره از رقابت ها از چند جهت قابل توجه و البته مهم است.

شیاپ چانگ های دومین مرحله این‌مسابقات در شهر " چیبا"پهن می شود که سال آینده میزبان بزرگترین رویداد ورزشی دنیا یعنی المپیک است.
حضور در شهر میزبان المپیک و نبرد برای کسب امتیاز می‌تواند انگیزه ای باشد تا هوگوپوشان حاضر در گرندپری با تمام قوا و قدرت در این ماراتن سخت و دشوار شرکت کنند.
برترین تکواندوکاران جهان در ۴ وزن المپیک به مدت سه روز طی روزهای ۲۲ تا ۲۴ شهریورماه به رقابت خواهند پرداخت. بر اساس آخرین رده بندی المپییکی ۳۱ ورزشکار برتر، در هر رده وزنی به این مسابقات دعوت شده‌اند.
بااین شرایط رقابت های جذاب ،هیجان انگیز و حساسی را شاهد هستیم. چه بسا در این مرحله از رقابت ها با نتایج غیر قابل پیش بینی نیز روبرو شویم.
این در حالی است که دکتر «چو» رئیس فدراسیون جهانی نیز این مرحله از رقابت ها را بزرگ و ویژه توصیف می کند:" با توجه به نزدیک بودن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰، ما پیش بینی می‌کنیم یک رویداد بزرگ در اولین جایزه بزرگ ژاپن برگزار شود. علاوه بر این، بازیکنان، مربیان و مسئولان می‌توانند از نزدیک شهر و سالن میزبان المپیک آینده را تجربه کنند."
سال آینده سالن "ماکوهاری" در شهر چیبا میزبان رقابت‌های تکواندو در المپیک است و مسابقات جایزه بزرگ نیز در همین سالن برگزار می‌شود و این فرصتی است تا تکواندوکاران حاضر در دومین مرحله گرندپری تصویر ذهنی از حالا برای المپیک بسازند تصویری که عطش تکواندوکاران را برای المپیک بیشتر کند.
با این شرایط تیم ملی تکواندوی کشورمان با
آرمین هادی پور، فرزان عاشورزاده، میرهاشم حسینی، سروش احمدی، سجاد مردانی و سعید رجبی عازم این رویداد بزرگ است.
ترکیبی با تجربه و البته با انگیزه. از آن جهت واژه با انگیزه را برایشان میتوان به کار برد که از این نفرات هادی پور، میرهاشم حسینی و مردانی در فاصله چند قدمی المپیک قرار دارند و اگر با همان قدرت که در مراحل گذشته گرندپری ها شرکت داشتند این بار نیز حاضر شوند مسیر رسیدن به المپیک را تاحدودی برای خودشان تسهیل میکنند. اگرچه مسابقاتی به مراتبی دشوارتر از مرحله را شاهد باشیم.
اما فرزان عاشورزاده و سعید رجبی دو تکواندوکاری که نوسان قابل توجهی در رقابت های خود داشته اند. این در حالی است که همین نوسان باعث شد تا امتیازات زیادی را از دست بدهند. حالا رقابتی جذاب و نفسگیر در راه است و شاید فرصتی دوباره برای کسب امتیاز باشد.
با این تفاسیر می توان از حالا برای دیدن مسابقات جذاب از روز جمعه ۲۲ شهریور لحظه شماری کرد. مسابقاتی در فاصله یک سال مانده به المپیک در سرزمین آفتاب تابان و در سالن میزبان مسابقات تکواندوی بازی های ۲۰۲۰.

تاريخ:يكشنبه 17 شهريور 1398 - 08:21