پانزدهمین دوره جام کوثر با مدعیان جدید


پانزدهمین دوره جام کوثر با مدعیان جدید از پاییز کلید می خورد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، پانزدهمین دوره لیگ برتر تکواندوی بانوان (جام کوثر) از8 مهرماه آغاز خواهد شد.
این دوره از رقابت‌ها در شرایطی کلید می‌خورد که با اتمام مهلت ثبت نام ها، 13 تیم برای رقابت در شیاپ چانگ‌های لیگ برتر اعلام آمادگی کردند که در مقایسه با دوره قبل به لحاظ کمی ریزش داشته است. چراکه دوره قبل 16 تیم در لیگ حضور داشت.

در رقابت‌های این فصل تیم‌های اسپریچو، فتح صدر البرز، داتیس یزد، شوکا لاوین مریوان، فرمانیه، لوازم خانگی کن، هیات تکواندو استان ایلام، هیات تکواندو استان مرکزی، هیات تکواندو بهار، هیات تکواندو جنوب‌شرق، هيات تکواندو شهرستان اشتهارد، هیات تکواندو ورامین و هیات تکواندو هفتگل با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
رقابت هایی که امید می‌رود به مانند دوره قبل تنها میان دوسه تیم بالای جدول خلاصه نشود و رقابت جدی بین تیم‌های حاضر برقرار باشد.
البته قوانین در نظر گرفته شده برای لیگ برتر به گونه‌ای است که بازیکنان ملی پوش دریک تیم جمع نشوند و به قولی توازن قدرت رعایت بشود اما باتوجه به شرایط مالی تیم ها در عمل شاهد هستیم که همواره یکی دوتیم در جذب نیروهای شاخص و ملی پوش دست بازتری داشته است.
خروجی آن نیز تفاضل امتیازات قابل توجه بین 3 تیم بالای جدول با مابقی تیم های لیگ برتر است. این اتفاق به طورحتم روی عملکرد بازیکنان و جذابیت لیگ بی تاثیر نخواهد بود و با فلسفه لیگ برتر که پرورش و شناسایی نیروهای مستعد است کمی فاصله خواهد داشت.
این در شرایطی است که در مسابقات لیگ برتر نوجوانان همچنان شاهد تفاوت و فاصله تیم های با یکدیگر هستیم. در لیگ برتر نوجوانان (جام آینده سازان بانوان) تیم اسپریچو به عنوان یکی از تیم های جدید الورود به لیگ برتر یکه تازی می کند. تیمی که دربخش بزرگسالان نیز تیمداری کرده است و با جذب چهره های ملی پوش به دنبال قدرت‌نمایی در جام کوثر است و یکی از رقبای جدی برای لوازم خانگی کن به حساب می آید.
کن در طی چند سال گذشته در لیگ بانوان با در اختیار داشتن تکواندوکاران مطرح فرصت قدرتنمایی را از دیگر تیم های گرفته است. حالا تیم اسپریچو پا به میدان گذاشته است.
تیم تکواندوی اسپریجو با جذب اکرم خدابنده و یلدا ولی‌نژاد در حال تقویت برای حضور در لیگ تکواندوی بانوان است.
شهره خلج زاده سرمربی این تیم  نیز خوشبین است که با ترکیبی که در اختیار دارد سکو قهرمانی را به دست بیاورند.
خلج زاده دراین باره گفت:« اسپریچو امسال در لیگ تکواندوی بانوان به دنبال کسب رتبه‌ای شایسته است و به طور جدی، قرار گرفتن روی سکو را دنبال می‌کنیم. اسپریچو بازیکنان را از نظر مالی حمایت کرده و وعده‌های داده شده، تاکنون محقق شده است. تلاش کرده‌ایم کادر و بازیکنان خوبی جذب و تیم آبرومندی مهیای ورود به لیگ کوثر کنیم.»
نگار قدیانی، نرگس میرنوراللهی و هانیه بخشی نیز از دیگر بازیکنان این تیم هستند.البته هنوز ترکیب تیم کامل نشده است و این امکان وجود دارد تا زمان شروع لیگ تعداد بازیکنان مطرح این تیم بالاتر برود.
 دریک سوی دیگر تیم کن حضور دارد که سال گذشته توانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. این تیم نیز با جذب کیمیا علیزاده از حالا برای رقبای خود خط و نشان کشیده است.
البته ریحانه فولادی سرمربی کن معتقد است، کن به عنوان مدافع عنوان قهرمانی تیم پرمهره همیشه نیست. با این اوصاف باید منتظر ماند و دید که آیا دراین دوره که سال ماقبل المپیک است شاهد لیگی جذاب و پویا خواهیم بود.
با اعلام سازمان لیگ قرعه‌کشی این رقابت‌ها 25 شهریورماه انجام خواهد شد و تیم‌های حاضر رقبای خود را می‌شناسند. رقابت ها به صورت مرحله ای برگزار خواهد شد و در پایان مرحله اول 6 تیم به مرحله پایانی راه پیدا می کنند. درچهاردهمین دوره «جام کوثر» تیم لوازم خانگی کن قهرمان شد، بنیاد گیلان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و داتیس بر سکوی سومی ایستاد.
 
تاريخ:چهارشنبه 20 شهريور 1398 - 12:30