میرهاشم لیاقت حضور در المپیک 2020 را دارد


میرهاشم حسینی ویژگی های منحصربه فردی دارد که او را امروز به یکی از بهترین های وزن خودش تبدیل کرده است. کافی است نگاهی به عملکردش در شش ماه گذشته بیندازیم تا او را لایق حضور در بازی‌های المپیک بدانیم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو؛ در فاصله سه ماه دو رویداد سنگین و پرفشار را پشت سر گذاشت که در هردو این مسابقات با اقتدار برسکوی نخست قرار گرفت. میرهاشم حسینی که این روزها یکی از آماده ترین تکواندوکاران وزن 68- کیلوگرم دنیاست در دو مرحله رقابت های گرند پری سال 2019 نشان داد که عزمش را برای ورود به بازی های المپیک جزم کرده است.
تکواندوکاری که در نیمه اول سال جاری در هر مسابقه ای شرکت کرده جزو بهترین ها بوده است و دراین مدت مدعیان بزرگ را شکست داده است. او نشان داده که لایق حضور در المپیک است. البته تنها دو مدال طلای متوالی گرند پری ملاک این ادعا نیست.
میرهاشم حسینی ویژگی های منحصربه فردی دارد که او را امروز به یکی از بهترین‌های وزن خودش تبدیل کرده است. برای برشمردن این ویژگی ها کافی است نگاهی به عملکردش در شش ماه گذشته بیندازیم. حسینی در شرایطی عازم نخستین مرحله رقابت های گرندپری شد که شوک بزرگی را پشت سر گذاشته بود. از دست دادن رقابت های جهانی به دلیل کارشکنی انگلیسی‌ها اتفاق تلخی بود که میرهاشم با آن روبرو شد. اتفاقی که می‌توانست برای هر ورزشکاری ناامید کننده باشد.
چندین ماه تمرین و رژیم های سنگین در نهایت به عدم حضور این ملی‌پوش در قهرمانی جهان منجر شد. اما این اتفاق نتوانست روحیه جنگدنگی میرهاشم را از بین ببرد. او به مسیرش ادامه داد و این خود یکی از فاکتورهای مهم برای یک ورزشکار حرفه ای است. میرهاشم حسینی با تصویر تلخی که از قهرمانی جهان داشت برابر رقبای خود در گرند پری رم حاضر شد و با اقتدار از سد تک تک آنها گذشت. نیاز او به کسب امتیازات المپیکی انگیزه اش را برای ادامه راه بیشتر کرد و این عطش وی نیز دلیلی شد تا از هر فرصتی استفاده کند. حضور دررقابتهایی با خرده امتیاز اگرچه فشار زیادی را به او وارد کرد اما پا پس نکشید و این خود نیز دلیلی بر تفکر حرفه ای بودن میرهاشم حسینی است.
ملی پوش وزن 68- کیلوگرم کشورمان در دومین مرحله رقابت های گرند پری نیز با عملکرد فوق العاده خود نشان داد که یک گام از رقبایش جلوتر است. او به زیبایی از رقبایش گذاشت و به فینال راه پیدا کرد. مبارزه میرهاشم حسینی در فینال همراه با نکته های قابل توجه ای بود. او برابر رقیبی قرار گرفت که مرد افسانه ای کره ای ها را به راحتی شکست داده بود و حریف ساده ای نبود. حسینی راند نخست را برابر حریف انگلیسی خود واگذار کرد. راند دوم پابه پای حریف جلو آمد. اوج کار او در راند سوم بود.
مدیریت میرهاشم در زمین و اجرای بی چون و چرا نکته های فنی سرمربی در زمین درس های مهمی بود که این تکواندوکار جوان در فینال رقابت های گرندپری به اجرا گذاشت. تمکین و اعتماد به دستورات سرمربی از نکات قابل توجهی بود که در فینال شاهد بودیم. اما از دیگر مواردی که می توان در فینال رقابت های 68- کیلوگرم گرندپری ژاپن اشاره داشت تسلط میرهاشم بر اعصاب و روحیه خود است. در خلال مبارزه با«مکنیش» حریف انگلیسی دوبار ضربه خطا به گردن او وارد کرد اما او آرامش خود را از دست نداد و در نهایت توانست با سربلندی قهرمانی را از آن خود کند.
امیدواریم این مسیر پیروزی ها برای میرهاشم حسینی همچنان ادامه داشته باشد و اونیز یکی از اعضای کاروان ایران در بازی های توکیو باشد. رقابت هایی که لیاقتش را دارد.

تاريخ:يكشنبه 24 شهريور 1398 - 07:56