دستاورد مثبت کادرفنی تیم ملی تکواندو در مسابقات گرندپری


تیم ملی تکواندو در دومین مرحله مسابقات گرندپری در سال 2019 با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز عملکرد بسیار خوبی داشت. نتیجه‌ای که خوشحالی جامعه تکواندو را به دنبال داشت، اما شاید کمتر کسی در پی کسب این نتیجه به دستاورد بسیار خوب و رو به رشد کادرفنی تیم ملی تکواندو توجه کرد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تیم ملی تکواندو در دومین مرحله مسابقات گرندپری در سال 2019 با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز عملکرد بسیار خوبی داشت. نتیجه‌ای که خوشحالی جامعه تکواندو را به دنبال داشت، اما شاید کمتر کسی در پی کسب این نتیجه به دستاورد بسیار خوب و رو به رشد کادرفنی تیم ملی تکواندو توجه کرد.
فریبرز عسکری در شرایطی با شاگردان خود در توکیو به این دستاورد قابل قبول دست یافت که 6 حضور خود به عنوان سرمربی را در مسابقات گرندپری تجربه می‌کرد. سرمربی با اخلاق تکواندو کشورمان همانطور که در روزهای آغازین مقطع دوم حضور خود در تیم ملی قول داده بود، رفته رفته در حال بازگشت ملی‌پوشان کشورمان به جمع بهترین‌های دنیاست.
روندی که به صورت منطقی و قابل قبول در یک سال و نیم گذشته طی شده است و ملی‌پوشان کشورمان رفته رفته به روزهای اوج خود نزدیک شدند. عسگری بعد از قبول هدایت ملی‌پوشان کشورمان و بعد از غیبت در مرحله نخست گرندپری در سال 2018 در شهر رم، کار خود را در این مسابقات با حضور در مرحله دوم گرندپری در مسکو آغاز کرد.
رقابت‌هایی که با کسب مدال نقره میرهاشم حسنی و مدال برنز ابوالفضل یعقوبی شروع کار سرمربی کشورمان در این مسابقات بود. گرندپری سوم سال 2018 در کشور تایوان برگزار شد و تیم 5 نفره کشورمان با کسب مدال نقره میرهاشم حسینی به کار خود تحت هدایت عسگری ادامه داد.
مرحله چهارم گرندپری در سال 2018 و شهر منچستر آغاز دوران جدیدی در کارنامه فریبرز عسکری بود. رقابت‌هایی که با کسب مدال طلای آرمین هادی‌پور، مدال نقره میرهاشم حسینی و مدال برنز سجاد مردانی بازگشت اعتماد به نفس و نتیجه روند درست فعالیت‌های تیم ملی کشورمان تحت هدایت عسگری بود. مدال طلایی که بعد از حدود 22 ماه برای تکواندو کشورمان کسب شد تا سرمربی تیم ملی رفته رفته قول‌های خود را مبنی بر بازگشت تکواندو به روزهایی طلایی خود در مسابقات گرندپری عمل کند.
سال 2018 برای تکواندو دنیا برای برگزاری 5 مرحله مسابقات گرندپری سال ویژه‌ای بود و این بار مرحله پنجم و فینال گرندپری در شهر فجیره امارات برگزار شد. رقابت‌هایی که با توجه به حضور تنها 16 بازیکنان برتر دنیا در هر وزن تداعی کننده مسابقات المپیک است و تیم کشورمان با مدال برنز سجاد مردانی دست خالی این رقابت‌ها را ترک نکرد.
با شروع سال 2019 مرحله پایانی ماموریت عسگری و شاگردانش برای کسب سهمیه المپیک توکیو آغاز شد و نقطه آغاز این ماموریت رقابت‌های گرندپری رم بود. شهری که سال گذشته با غیبت ملی‌پوشان کشورمان در مسابقات خود مواجه شده بود، این بار شاهد اقتدار میرهاشم حسینی و درخشش ابن بازیکن و شکستن تابوی شکست ناپذیری دای هون لی مقابل تکواندوکاران ایرانی بود. حسینی بعد از اتفاقات تلخ و ناجوانمردانه مسابقات جهانی منچستر تنها برای کسب مدال طلا در این مرحله مسابقات گرندپری حضور یافته بود و با تمام وجود درک کرده بود که برای کسب سهمیه تنها به مدال طلای این مسابقات نیاز دارد. مدالی که با درخشش جوان توانمند تکواندو ایران و شکست دای هون لی در این مسابقات حاصل شد.
کاپیتان سجاد مردانی نیز در تداوم روند مثبت خود تحت هدایت فریبرز عسگری به مدال برنز دست یافت تا به خوبی مشخص شود که سرمربی تیم ملی به خوبی عملیات بازیابی بازیکنان کشورمان را انجام داده است.
ژاپن کشور میزبان المپیک تابستانی 2020، با برگزاری مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال 2019 تمرین خود را برای برگزاری مسابقات رشته تکواندو آغاز کرد. مسابقاتی که بار دیگر توانمندی بازیکنان تکواندو ایران را با کسب یک مدال طلا توسط میرهاشم حسینی، یک مدال نقره توسط آرمین هادی‌پور و یک مدال ارزشمند برنز دیگر برای سجاد مردانی به همراه داشت تا به خوبی مشخص شود دیگر مقطع کوتاه عدم حضور تکواندوکاران ایرانی در میان سکونشینان مسابقات گرندپری به اتمام رسیده است و مرحله به مرحله تفکرات فریبرز عسگری در حال نتیجه دادن است.
سه مدالی که در ژاپن توسط نمایندگان کشورمان کسب شد، تعداد مدال‌های کسب شده توسط شاگردانش در مسابقات گرندپری را به عدد 11 رساند. 3 مدال طلا، 3 مدال نقره و 5 مدال برنز عملکرد دقیق شاگردان فریبرز عسگری در 6 مرحله مسابقات گرندپری بوده است که میانگین حدود 2 مدال در هر مرحله را برای ما به ارمغان آورده است. دستاوردی قابل احترام که به مرور و با جا افتادن تفکرات کادرفنی تیم ملی حاصل شده است و قطعا در دو مراحل باقی مانده تا پایان مسابقات گرندپری در سال 2019 می‌تواند بهتر نیز شود.
تاريخ:سه شنبه 2 مهر 1398 - 08:14