کسب سهمیه وزن دوم المپیک نیازمند تداوم درخشش حسینی/ 40 امتیاز مسابقات اروپایی تهدید نمایندگان ایران


سایت هواداران تکواندو مطابق هر ماه قصد دارد با بررسی وضعیت نمایندگان کشورمان بعد از اعلام رنکینگ جدید شرایط نمایندگان کشورمان را پیش از حضور در سومین مرحله مسابقات گرندپری در بلغارستان بررسی کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو مطابق هر ماه در ابتدای ماه اکتبر رنکینگ المپیکی این رشته را اعلام کرد و خوشبختانه هر سه نماینده تکواندو کشورمان با رشد در رنکینگ به کسب سهمیه المپیک 2020 نزدیک تر شدند.
سایت هواداران تکواندو مطابق هر ماه قصد دارد با بررسی وضعیت نمایندگان کشورمان بعد از اعلام رنکینگ جدید شرایط نمایندگان کشورمان را پیش از حضور در سومین مرحله مسابقات گرندپری در بلغارستان بررسی کند.
وزن دوم المپیک(68- کیلوگرم)
با اعلام رنکینگ جدید فدراسیون جهانی تکواندو، میرهاشم حسینی با چهار پله صعود و کسب 292.19 امتیاز به رتبه ششم صعود کرده است. حسینی در میان ورزشکاران کشورمان نیز بیشترین ارتقا رنکینگ را داشته است، اما همچنان برای کسب سهمیه المپیک نیازمند کسب امتیاز در دو مرحله پایانی مسابقات گرندپری و قرار گرفتن میان 5 ورزشکار برتر این وزن است.
البته با توجه به اتفاقات مسابقات جهانی منچستر و عدم حضور تکواندوکار شایسته کشورمان، میرهاشم حسینی تا همین جا نیز کار بزرگی را انجام داده است. او نه تنها از شوک عدم حضور در مسابقات جهانی خارج شد بلکه با کسب دو مدال طلا در دو مرحله برگزار شده مسابقات گرندپری در رم و توکیو شایستگی خود را به دنیای تکواندو اثبات و بار دیگر بر سناریوی انگلیسی ها جهت کارشکنی در حق خود مهر تایید زد.
در حال حاضر "دای هون لی" از کره‌جنوبی با کسب 564.90 امتیاز در صدر رنکینگ وزن دوم قرار گرفته است و حساب خود را از سایر ورزشکاران این وزن جدا کرده است. بعد از تکواندوکار شایسته کره‌ای، "بردلی سیندن" انگلیسی با کسب 381.85 امتیاز، "شوآیی ژائو" چینی با کسب 334.40 امتیاز، "احمد ابوغائوش" اردنی با کسب 320.48 امتیاز و "جواد آچاپ" بلژیکی با کسب 303.16 امتیاز در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفته‌اند.
حسینی در حال حاضر با نماینده انگلیسی که در جایگاه دوم این وزن حضور دارد، 89.75 امتیاز و با "جواد اچاپ" نفر پنجم رنکینگ 10.97 امتیاز فاصله دارد، با این تفاوت که هنوز مسابقات اروپایی برگزار نشده است و تکواندوکاران اروپایی این فرصت را دارند که از این رقابت‌ها 40 امتیاز به اندوخته‌های خود اضافه کردند. مسئله‌ای که تکواندوکاران کشورمان با توجه به برگزار رقابت‌های آسیایی این امتیازات را به اندوخته‌های خود اضافه کردند.
از 40 امتیاز مسابقات بین‌المللی نیز تکواندوکار انگلیسی موفق به کسب 40 امتیاز کامل آن شده است و دیگر شانسی جهت کسب امتیاز از این مسابقات ندارد. این شرایط برای " شوآیی ژائو" چینی نیز همانند تکواندوکار انگلیسی است، اما "احمد ابوغائوش" اردنی همچنان فرصت کسب 10 امتیاز از مسابقات بین‌المللی را دارد. "آچاپ" بلژیکی نیز مانند تکواندوکاران انگلیس و چین 40 امتیاز بین‌المللی خود را پر کرده است. نماینده کشورمان نیز همچنان می‌تواند 4 امتیاز از مسابقات بین‌المللی به اندوخته‌های خود رنکینگ اضافه کند.
با بررسی نفرات بالاتر از میرهاشم حسینی در رنکینگ المپیک حالا به بازیکنانی که در رنکینگ از او در رتبه پایین قرار دارند نگاهی خواهیم انداخت.
در رنکینگ ماه اکتبر "خاویر پرز پولو" از اسپانیا با کسب 281.33 امتیاز، " "یون جن هوآنگ" از چین تایپه با کسب 271.03 امتیاز، "الکسی دنیسنکو" از روسیه با کسب 270.67 امتیاز، "لور برچیچ" از کرواسی با کسب 267.06 امتیاز، "ادیوال پونتس" از برزیل با کسب 240.42 امتیاز "سئوک بائه کیم" از کره‌جنوبی با کسب 234.05 امتیاز، "سی محمد کتبی" از بلژیک با کسب 232.01 امتیاز، سروش احمدی از ایران با کسب 223.42 امتیاز، "کریستین مک‌نیش" از انگلیس با کسب 220.44 امتیاز و "هاکان رچبر" از ترکیه با کسب 178.17 امتیاز در رتبه‌های هفتم تا شانزدهم قرار دارند.
با توجه به حضور نمایندگانی از کره‌جنوبی، بلژیک، ایران و انگلیس در میان 6 نفر برتر رنکینگ و خارج کردن نفرات دوم این کشورها به بررسی نفرات هفتم تا یازدهم و شرایط آنها برای کسب 40 امتیاز بین‌المللی خواهیم پرداخت.
"پرز پولو" نفر هفتم رنکینگ تا امروز از 40 امتیاز تورنمنت‌های بین‌المللی موفق به کسب امتیازات کامل شده است. تکواندوکار چین تایپه و نفر هشتم رنکینگ نیز با توجه به پر کردن سقف 40 امتیاز خود دیگر شانسی برای اضافه کردن امتیاز از تورنمنت‌های بین‌المللی به اندوخته‌های خود ندارد.
"الکسی دنیسنکو" روس تا امروز موفق به کسب 37.92 امتیاز شده است و تنها شانس اضافه کردن 2.08 امتیاز را به اندوخته‌های خود خواهد داشت. "لوور برچیچ" کروات نیز با کسب 29.20 امتیاز این شانس را خواهد داشت که 10.08 امتیاز دیگر از مسابقات بین‌المللی کسب کند.
"ادیوال پونتس" برزیلی در میان رقبای میرهاشم حسینی هنوز این فرصت را دارد که 24.82 امتیاز از تورنمنت‌های بین‌المللی به اندوخته‌های خود اضافه کند، چرا که تا تنها 15.18 امتیاز از این مسابقات کسب کرده است.
با بررسی شرایط رقبای میرهاشم حسینی و با توجه به اینکه هنوز تکواندوکاران اروپایی این فرصت را دارند که 40 امتیاز مسابقات اروپایی را علاوه بر 2 مرحله باقی مانده مسابقات گرندپری به اندوخته‌های خود اضافه کنند، باید این تکواندوکار شایسته و کادرفنی تیم ملی همچنان با تمرکز بالا به دنبال کسب امتیاز از مسابقات گرندپری باشند. اتفاقی که با توجه به شایستگی‌های این تکواندوکار و هوشمندی مربیان تیم ملی دور از دسترس نیست و کسب سهمیه در این وزن را برای یکی از آمده‌ترین تکواندوکاران حال حاضر دنیا ممکن خواهد کرد.
تاريخ:سه شنبه 16 مهر 1398 - 09:32