همه باید از هادی‌پور و حسینی و حمایت کنند


سرانجام پس از پشت سر گذاشتن یک پروسه طولانی و خسته کننده، سرنوشت تکواندوکاران جهان برای کسب سهمیه از طریق مسابقات گرندپری(رنکینگ سیستم) و گرند اسلم مشخص شد و ایران با دو نماینده در المپیک 2020 حضور خواهد داشت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، سرانجام پس از پشت سر گذاشتن یک پروسه طولانی و خسته کننده، سرنوشت تکواندوکاران جهان برای کسب سهمیه از طریق مسابقات گرندپری(رنکینگ سیستم) و گرند اسلم مشخص شد. تکواندو ایران نیز در پایان این پروسه موفق به کسب دو سهمیه ارزشمند از طریق رنکینگ المپیک شد.
آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی دو نماینده تکواندو ایران خواهند بود که سال آینده در معتبرترین رویداد ورزشی جهان به میدان خواهند رفت. دو تکواندو کاری که فرصت خواهند داشت تا از میان 16 مدال این مسابقات، با یک برنامه‌ریزی درست و آماده‌سازی مناسب سهم خود و تکواندو ایران را دست بیاورند و خوش‌رنگ‌ترین مدال ورزشی خود را به ویترین افتخاراتشان اضافه کنند.
در سالیان اخیر همیشه در تعبیر عنوان شده است که کسب سهمیه المپیک در یک پروسه چند ساله از کسب مدال مسابقات المپیک سخت‌تر است. تعبیری که البته به درستی برای نشان دادن سختی پروسه کسب سهمیه المپیک عنوان شده است و هیچ شکی در سخت بودن رسیدن به کسب سهمیه المپیک در میان بهترین‌های دنیا وجود ندارد، اما هیچ کسی نیز نمی‌تواند به قول ورزشکاران رشته‌های المپیکی انکار کند که شیاپ‌چانگ مسابقات المپیک با تمام میادین دیگر متفاوت است.
مسابقاتی که در بالاترین سطح فنی و زیر فشار روحی و روانی و توقعات جامعه ورزشی کشورهای مختلف برگزار و باعث می‌شود تا چشم میلیون‌ها علاقمندان ورزش به این رویداد معتبر ورزشی جهان دوخته شود. برای موفقیت در میدان المپیک علاوه بر آمادگی بالای جسمانی، آیتم‌های دیگری نیز نیاز است که کادرفنی تیم ملی تکواندو به واسطه تجربه این رویداد معتبر به خوبی از آنها آگاهی دارد.
کادرفنی و مسئولان فدراسیون تکواندو با توجه به این موضوعات باید از حالا برنامه پروسه آماده‌سازی ورزشکاران المپیکی کشورمان را از سایر تکواندوکاران جدا و زمینه را برای رسیدن آنها به بالاترین آمادگی فنی، جسمی و روحی آماده کنند. فریبرز عسگری، سرمربی تیم ملی کشورمان در آخرین صحبت‌های خود از حضور حسینی و هادی‌پور در مسابقات قهرمانی آسیا صحبت کرده است. مسابقاتی که پیش از این زمزمه‌های در خصوص عدم حضور ملی‌پوشان المپیکی در آن عنوان می‌شد، اما با توجه به آخرین استعلام مسئولان فدراسیون تکواندواز فدراسیون جهانی در خصوص نحوه سید بندی، باعث تغییر در برنامه‌ها شده است. استعلام مسئولان فدراسیون تکواندو همچنان بر اهمیت رنکینگ فدراسیون جهانی تاکید کرده است و قرار است سید بندی مسابقات المپیک 2020 بر اساس رنکینگ ماه آخر پیش از مسابقات توکیو انجام شود. موضوعی که باعث لزوم حضور ملی‌پوشان المپیکی در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب امتیاز این مسابقات شده است.
در کنار این رویداد، نیاز به تورنمنت‌هایی برای کسب امتیاز و تورنمنت‌هایی برای شناسایی نقاط ضعف و قوت ملی‌پوشان است تا دیگر شاهد تکرار ضعف‌های بازیکنان کشورمان در شیاپ‌چانگ توکیو نباشیم. از طرفی برداشتن فشار روحی و روانی از روی دوش ملی‌پوشان یکی دیگر از نیازهای پروسه آماده‌سازی بازیکنان خواهد بود تا آنها علاوه بر اهمیت مسابقات المپیک زیر بار فشار روحی و روانی و توقعات در ارائه توانمندی خود خدایی نکرده ناکام نمانند.

تاريخ:شنبه 28 دي 1398 - 09:33