ماهیگیری از آب گل آلود و استفاده ابزاری از ورزشکاران


این روزها خبر مهاجرت ورزشکاران از کشورمان شنیده می‌شود. اتفاقی که شاید تازگی نداشته باشد اما در شرایط فعلی بازتاب خاص تری پیدا کرده است و رسانه‌های غربی نیز درصدد برآمده‌اند تا با پرداختن به این موارد ماهی خود را از آب گل آلود صید کنند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بحث مهاجرت ورزشکاران و ملی‌پوشان کشورمان به خارج از ایران از سالها پیش مطرح است. از ورزشکاران جودو گرفته تا کشتی و شطرنج و تکواندو.
اتفاقی که ازدیرباز شاهدآن بودیم اما این روزها حساسیت‌ها روی خروج ورزشکاران و پناه گرفتن شان زیر پرچم کشورهای بیگانه وارد فاز جدیدی شده است. تا جایی که نوع نگاه‌ها به این موضوع نیز شکل سیاسی به خود گرفته است.
این موضوع را می توان از واکنش رسانه‌های غربی به مهاجرت ورزشکاران ایران به خوبی مشاهده کرد. رسانه‌هایی که ساعت‌های زیادی از برنامه‌های خبری خود را به این موارد اختصاص می‌دهند. کنفرانس خبری تشکیل می‌دهند، مصاحبه اختصاصی می‌گیرند و به قولی به واکاوی و دلایل خروج ورزشکاران ایران می پردازند.
مانند پیگیری‌هایی که درباره مهاجرت سعید ملایی و کیمیا علیزاده صورت گرفت. پیگیری که به طور حتم از سر دلسوزی نیست. آنها به دنبال داستان دیگری هستند. داستانی که نوشته‌اند و حالا با استفاده از ورزشکاران ساده به نمایش گذاشته‌اند. ورزشکارانی که به عنوان ابزار در اختیارشان قرار گرفته است.
این در شرایطی است که رسانه‌های غربی مدام در صدد سیاه نمایی و ارائه تصویری تاریک و تلخ از ایران هستند. تصویری که برای عینیت بخشیدن به آنها از مهاجرت ورزشکاران استفاده می‌کنند. دراین میان نقش دایه دلسوز تر از مادر را نیز به خود گرفته‌اند. دایه‌ای که استفاده‌های ابزاری خو را می کنند و اتفاقات پس از آن برایشان مهم نیست که افرادی همچون سعید ملایی‌ها و علیزاده‌ها چه سرانجامی دارند. برایشان مهم این است که آب را گل آلود جلوه بدهند و ماهی خود را صید کنند. بگویند درایران امنیت نیست و برای ادعای خود به حرف‌های دور از انصاف علیزاده‌ها استناد کنند. درپی آن هم بتوانند میزبانی‌های ورزشی ایران را یک به یک لغو کنند.
متاسفانه ملایی‌ها و علیزاده‌ها خواسته یا ناخواسته به مردم کشورشان بد کردند. فرزندانی که به سرزمین مادری شان وفادار نبودندو طلب آرامش از سرزمین غریبه می‌کنند.
تاريخ:دوشنبه 14 بهمن 1398 - 14:13