حال خوب تیم ملی تکواندو بانوان


تیم تکواندوی بانوان بارها نشان داده که توانایی و پتانسیل رسیدن به نتایج مطلوب را در میادین بزرگ دارد و شاید سال 2020 نیز فرصتی باشد تا بانوان هوگوپوش این توانایی ها را ثابت کنند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تیم ملی تکواندوی بانوان در شرایطی تمرینات خود را برای رقابت های قهرمانی آسیا دنبال می کند که موفقیت در تورنمنت ترکیه باعث تقویت حال خوب این تیم شده است. درشرایط حساس پیش روی حفظ این روحیه می تواند کمک موثری برای نتایج خوب در بیروت باشد.
بانوان ملی پوش یک ماه دیگر عازم رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی بیروت می شوند. رقابت‌هایی که بسیار سخت و حساس است. دراین میان بانوان هوگوپوش کشورمان برای آماده سازی هرچه بهتر عازم تورنمنت G1ترکیه شدند تا پیش از اعزام به مسابقات بیروت از شرایط فنی خود آگاه شوند.
برهمین اساس تیم ملی با 8 هوگوپوش به مصاف رقبای خو در استانبول رفت. رقابت هایی که نمره قبولی را برای بانوان به همراه داشت. در تورنمنت ترکیه 2 مدال طلا توسط (غزل سلطانی - ناهید کیانی) و 5 برنز (تینا مدانلو - طیبه پارسا - یلدا ولی نژاد - زینب اسماعیلی - اکرم خدابنده) به دست آمد.

ملیکا میرحسینی نیز از رسیدن به مدال بازماند. این نتایج در شرایطی به دست آمد که تعدادی از ملی پوشان به دلیل مصدومیت از حضور در شیاپ چانگ های استانبول معاف شدند.

با این وجود کسب 7 مدال از تیم 9 نفره بانوان می تواند رضایت بخش باشد و نشان دهنده حال خوب تیم بانوان. تیمی که حضورش در میادین بین المللی محدود است و نبود تجربه یکی از عوامل اصلی ناکامی بانوان محسوب می شود. دراین شرایط هر تورنمنتی حتی با گرید پایین هم می تواند در روحیه و تجربه بازیکنان مفید باشد.

حالا اردونشینان تیم تکواندوی بانوان با حال خوب تمرینات خود را جهت حضور در قهرمانی آسیا ادامه می دهند. این در حالی که مسابقات کسب سهمیه المپیک نیز در پیش است و روزهای سختی در انتظار تیم بانوان خواهد بود.

دراین اوضاع و احوال حفظ آرامش حاکم در اردوها و تقویت اعتماد به نفس آنها می تواند در اولویت قرار بگیرد. تیم تکواندوی بانوان بارها نشان داده که توانایی و پتانسیل رسیدن به نتایج مطلوب را در میادین بزرگ دارد و شاید سال 2020 نیز فرصتی باشد تا بانوان هوگوپوش این توانایی ها را ثابت کنند.
تاريخ:پنجشنبه 17 بهمن 1398 - 09:27