نگاهی به هفته چهارم و پنجم از دور برگشت لیگ برتر تکواندو


هفته چهارم و پنجم از دور برگشت لیگ برتر تکواندو در خانه تکواندو پیگیری شد و با توجه به عملکرد تیم‌های بالانشین تغییری در تیم‌های صدرنشین ایجاد نشد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دوشنبه 14 بهمن ماه، هفته چهارم و پنجم از دور برگشت لیگ برتر تکواندو در خانه تکواندو پیگیری شد و با توجه به عملکرد تیم‌های بالانشین تغییری در تیم‌های صدرنشین ایجاد نشد.

تیم صدرنشین شهرداری ورامین در حساس‌ترین مسابقه این هفته لیگ برتر در دیداری یک طرفه مقابل دانشگاه آزاد، رقیب همیشگی به برتری قاطع 7 بر یک رسید. شاگردان پیام خانلرخانی در این مسابقه عملکرد بسیار خوبی مقابل دانشگاه آزاد داشتند و با استفاده از ملی‌پوشان خود میرهاشم حسینی و سعید رجبی و در غیاب سروش احمدی از سد دانشگاه آزاد گذشتند. آرمین هادی‌پور ملی‌پوش تیم دانشگاه آزاد نیز با توجه به برتری 6 بر یک شهرداری ورامین تا قبل از مسابقه هشتم، مقابل محمدحسن پلنگ افکن حاضر نشد تا این مبارزه نیز به سود قهرمان فصل گذشته به پایان برسد.
شهرداری ورامین در دومین مبارزه خود نیز با نتیجه 6 بر 2 از سد پالایش نفت آبادان گذاشت تا در پایان هفته پنجم دور برگشت همچنان با 32 امتیاز صدرنشین مسابقات باقی بماند. در این مبارزه نیز با تصمیم کادرفنی شهرداری میرهاشم حسینی و سعید رجبی استراحت و سروش احمدی در وزن 74- کیلوگرم در ترکیب شهرداری به میدان رفت و مقابل محمدرضا قشمی 33 بر 20 به برتری دست یافت.

تیم لوازم خانگی کن در این هفته رقابت ها در دو مسابقه به میدان رفت، دو دیداری که با برتری قاطع کنی‌ها پایان برسد تا همچنان شاگردان محمدرضا زوار در فاصله یک امتیازی شهرداری ورامین و در تعقیب این تیم باشند.

پاس تیم سوم جدول نیز در مسابقات این هفته خود موفق به کسب 4 امتیاز شد تا با 26 امتیاز جایگاه سوم خود را حفظ کند. شاگردان مرتضی سلطانی ابتدا در دیداری نزدیک با نتیجه 5 بر 3 از سد تیم فرمانیه عبور کردند. رقابتی که هر دو تیم یک برد خود را به دلیل غیبت بازیکنان تیم مقابل کسب کردند و در 6 دیدار باقی مانده رقابتی جذاب را رقم زدند.
دومین مبارزه پاس در این هفته مقابل تیم شگفتی ساز نیم فصل دوم، یزدان بود که در نهایت با تساوی 4-4 به پایان رسید. یزدانی‌ها بعد از توقف شهرداری ورامین در هفته گذشته، در این هفته نیز مقابل پاس عملکرد خوبی داشتند و حتی تا پایان مبارزه ششم 4 بر 2 از حریف سرشناس خود پیش بودند و تنها به یک پیروزی برای برتری در این مبارزه نیاز داشتند. اتفاقی که با برتری سالار رحمتی و مهدی یوسفی تکواندوکاران پاس مقابل آرمین رحمتی و امیرحسین بهرآبادی ممکن نشد، اما 2 امتیاز حساس را از تیم پاس گرفت.

دانشگاه آزاد اسلامی بعد از شکست در مقابل شهرداری ورامین، در مبارزه دوم مقابل فرمانیه به برتری قاطع 6 بر 2 دست یافت. آرمین هادی‌پور بعد از عدم حضور در دیدار مقابل شهرداری ورامین در این مسابقه برای تیم دانشگاه آزاد در وزن 58- کیلوگرم به میدان رفت و مقابل ارسلان قشمی به برتری 33 بر 12 رسید. شاگردان نعمت خلیفه با برتری در این مسابقه در پایان هفته پنجم با 21 امتیاز در جایگاه چهارم باقی ماندند.

صنعت مس کرمان در تداوم روند نه چندان خوب خود در نیم فصل دوم، در نخستین مبارزه این هفته مقابل پالایش نفت آبادان به تساوی 4-4 رسید تا 2 امتیاز حساس را از دست بدهد. مسی‌ها در دومین مبارزه خود نیز با نتیجه 6 بر 2 کانون تکواندوکاران مهاجر را شکست دادند تا نخستین برد خود در نیم فصل دوم راکسب کنند و با 15 امتیاز در جایگاه پنجم قرار بگیرند.

باشگاه یزدان با توقف تیم پاس قوامین در تنها دیدار این هفته خود با 11 امتیاز در جایگاه ششم باقی ماند، اما با توجه به عملکرد خوب خود برای گرفتن جایگاه مس کرمان خط و نشان بکشد.

فرمانیه نیز با دو شکست مقابل پاس و دانشگاه آزاد از دیدارهای این هفته امتیازی را کسب نکرد تا با 6 امتیاز در رتبه هفتم قرار بگیرد.

شرکت پالایش نفت آبادان بعد از عدم حضور در هفته اول تا سوم لیگ برتر تکواندو به دلیل مشکلات پروازی، در این هفته در سه مسابقه به میدان رفت که مقابل لوازم خانگی کن 8 بر صفر و شهرداری ورامین 6 بر 2 مغلوب شد، اما در مصاف با مس کرمان به تساوی 4-4 رسید و با کسب 5 امتیاز در جایگاه هشتم و در تعقیب فرمانیه باقی بماند.

طلسم عدم پیروزی کانون تکواندوکاران مهاجر در این هفته از مسابقات نیز شکسته نشد و این تیم با شکست مقابل لوازم خانگی کن و صنعت مس کرمان بدون امتیاز در قعر جدول حضور داشته باشد.
تاريخ:پنجشنبه 17 بهمن 1398 - 09:29