نگاهی به تاریخچه تکواندوی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا/ داروین استرالیا 1986


بیست و چهارمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا از 14 اسفندماه به مدت سه روز در بیروت لبنان برگزار خواهد شد و قاره کهن یک بار دیگر شاهد رقابت بهترین‌های تکواندو آسیا خواهد بود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بیست و چهارمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا از 14 اسفندماه به مدت سه روز در بیروت لبنان برگزار خواهد شد و قاره کهن یک بار دیگر شاهد رقابت بهترین‌های تکواندو آسیا خواهد بود.
در آستانه برگزاری این مسابقات و برای یادآوری خاطرات و افتخارآفرینی تکواندوکاران کشورمان در این مسابقات به بررسی اداور مختلف این مسابقات خواهیم پرداخت تا یک بار دیگر ادای دینی به بزرگان تکواندو کشورمان در تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا داشته باشیم.
هفتمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا – داروین استرالیا 1986
پس از سه دوره غیبت به دلیل سال‌های ابتدایی جنگ 8 ساله تحمیلی، تکواندو ایران در سال 1365 در هفتمین دوره مسابقات با ترکیب کامل مجددا در رقابت‌ها حاضر شد و با وجودی شرایط سخت به مقام چهارمی دست یافت.
منوچهر نظری در وزن 50- کیلوگرم، اکبر بکرانی در وزن 54- کیلوگرم، نادر خدامرادی در وزن 58- کیلوگرم، محمدعلی قادری در وزن 64- کیلوگرم، علی حاجی‌پور در وزن 70- کیلوگرم، سیدحسن زاهدی در وزن 76- کیلوگرم، سیدحسن حسینی منفرد در وزن 83- کیلوگرم و امیرهوشنگ حبیب‌زاده در وزن 83+ کیلوگرم نخستین ترکیب تیم ملی تکواندو کشورمان را در مسابقات قهرمانی آسیا بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تشکل داده بودند.
کانگ شین چال هدایت ملی‌پوشان کشورمان را در این مسابقات برعهده داشت و احمد خشروزی و مرتضی استکی نیز به عنوان مربی در کنار سرمربی کره‌‌ای تیم کشورمان حضور داشتند.
اما در این مسابقات اکبر بکرانی موفق به کسب تنها مدال نقره کشورمان شد و محمدعلی قادری، علی حاجی‌پور و سیدحسن زاهدی نیز مدال برنز را بر گردن انداختند.
کره‌جنوبی در این مسابقات برای هفتمین دوره متوالی به مقام قهرمانی در بخش مردان رسید و در نخستین دوره از برگزاری مسابقات در بخش بانوان نیز چین تایپه نام خود را به عنوان اولین قهرمان بخش بانوان ثبت کرد.
تاريخ:شنبه 26 بهمن 1398 - 09:39