کرونا و مشکلاتی که برای ورزشکاران به وجود آمده است


در حالی که بانوان ملی‌پوش در مسیر سختی قرار دارند و باید در کمال آرامش به تمرینات خود بپردازند تغییرات مکرر مسابقات فکر و خیالشان را درگیر می‌کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تعویق مسابقات تکواندو به دلیل شیوع ویروس کرونا، نه تنها نظم برنامه‌های تمرینی را بهم می‌ریزد بلکه آرامش فکری بازیکنان را نیز سلب می کند.

پس از به تعویق افتادن مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا به میزبانی لبنان، حالا اردنی‌ها نیز به فدراسیون جهانی درخواست داده اند تا مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره آسیا با تاخیر برگزار شود.

فدراسیون جهانی تکواندو هنوز نظری در خصوص درخواست اردن به عنوان میزبان این رقابت‌ها نداده است.
اما باتوجه به نگرانی‌های موجود درباره شیوع جهانی ویروس کرونا، چندان بعید نخواهد بود که این رقابت‌ها نیز با تاخیر برگزار گردد.

پیش از این قرار بود مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره اسیا در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ فروردین سال۹۹ برگزار شود.

مسابقاتی که ابتدا به "ووشی" چین واگذار شده بود اما در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور، میزبانی این رقابت ها به اردن سپرده شد.

فدراسیون جهانی تکواندو در شرایطی درخواست اردن را مورد بررسی قرار می‌دهد که زمزمه تعویق بازی‌های المپیک نیز به گوش می‌رسد.
این در حالی است که در پی تعویق مسابقات، شاید بتوان گفت بیشترین آسیب به ورزشکاران وارد می‌شود.
در شرایطی که ملی پوشان براساس تاریخ مسابقات، نوع تمرینات خود را برنامه ریزی کرده بودند حالا با تاخیر برگزاری رقابت های پیش رو نظم تمرینی آنها نیز دستخوش تغییرات خواهد بود.
به طورحتم تاثیر منفی آن تنها محدود به نوع تمرینات نخواهد بود و آرامش فکری ورزشکاران نیز بهم می‌ریزد.
دراین میان شاید بیشترین نگرانی معطوف به تیم بانوان باشد.

چرا که آنها ابتدا برای رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده می‌شوند و پس از آن در آزمون سخت و حساس انتخابی المپیک رقابت می‌کنند.
اگرچه آزمون دوم به مراتب سنگین تر و حساس‌تر است اما لازمه ورود به شیاپ چانگ های انتخابی سهمیه المپیک قاره‌ای موفقیت در قهرمانی آسیاست.

در حالی که بانوان ملی پوش در مسیر سختی قرار دارند و باید در کمال آرامش به تمرینات خود بپردازند تغییرات مکرر مسابقات فکر و خیالشان را درگیر می کند.

دراین بین درصورت موافقت فدراسیون جهانی تکواندو با تعویق مسابقات اردن، بانوان هوگوپوش کشورمان زمان محدود و فشرده‌ای برای آماده سازی جهت حضور در میدان بزرگ المپیک را خواهند داشت.
تاريخ:جمعه 16 اسفند 1398 - 09:47