نگاهی به عملکرد تکواندوی ایران در خردادماه 98/ اثبات شایستگی میرهاشم حسینی در ایتالیا


با پایان سال 98 قصد داریم رویدادهای تکواندو کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی و داخلی را بررسی کنیم و با مرور اتفاقات تلخ و شیرین سال گذشته پرونده سال 98 را برای تکواندو کشورمان به طور کامل ببندیم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، با پایان سال 98 مانند گذشته قصد داریم رویدادهای تکواندو، پاراتکواندو و پومسه کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی و داخلی بررسی کنیم و با مرور اتفاقات تلخ و شیرین سال گذشته پرونده سال 98 را برای تکواندو کشورمان به طور کامل ببندیم.

خرداد ماه
مسابقات انتخابی درون اردویی تیم‌ملی تکواندو نونهالان در گروه دختران نخستین روز خردادماه با حضور 28 هوگوپوش در فدراسیون تکواندو برگزار شد و در نهایت 24 تکواندوکار در اردو باقی ماندند.

بلافاصله و بعد از پایان مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس، تمرینات ملی‌پوشان تکواندو کشورمان از روز شنبه 4 خردادماه برای حضور در نخستین مرحله رقابت‌های گرندپری 2019 رم آغاز شد. آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی، سروش احمدی و سجاد مردانی 4 هوگوپوشی بودند که از این روز تلاش خود را برای حضور در گرندپری رم آغاز کردند.

حافظ مهدوی، شهرام اربابی، عبدالرضا بهاری، علی باوقار و سیده مرجان طاهری 5 داور بین‌المللی تکواندو کشومان روز 5 خردادماه راهی روسیه شدند تا در کمپ آموزشی داوران قضاوت کننده بازی‌های پارالمپیک 2020 حضور داشته باشند.

شنبه 11 خردادماه مراسم تجلیل از ورزشکاران ایران در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 با حضور دکتر روحانی رییس جمهور، دکترسلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، روسای کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک، فدراسیون های ورزشی و ورزشکاران مدال آور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در این مراسم از کادرفنی تیم‌های ملی تکواندو، میرهاشم حسینی (طلا)، سعید رجبی (طلا)، امیرمحمد بخشی (نقره)، فرزان عاشورزاده (برنز)، کوروش بختیار (نقره)، ناهید کیانی (برنز) و مرجان سلحشوری (نقره) از خانواده تکواندو با اهدای لوح و جوایز تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

مرحله سوم مسابقات انتخابی تیم تکواندو دانشجویان در گروه زنان دوشنبه 13 خردادماه با حضور 12 هوگوپوش در فدراسیون تکواندو برگزار و در پایان ناهید کیانی، حدیثه پورکاظمی، زهرا شیدایی، پریسا جوادی و ملیکا میرحسینی موفق به حضور در اردوی تیم دانشجویان شدند.

مسابقات انتخابی درون اردویی تیم‌ملی تکواندو نوجوانان در گروه پسران نیز روز دوشنبه 13 خردادماه با حضور 15 هوگوپوش در فدراسیون تکواندو برگزار و 13 تکواندوکار موفق به حضور در اردو شدند.
مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال 2019 از 17 تا 19 خردادماه در شهر "رم" ایتالیا برگزار شد و 4 نماینده کشورمان به رقابت با رقبای خود پرداختند.

میرهاشم حسینی بعد از اتفاقات تلخ وعدم صدور روادید مسابقات جهانی در این مسابقات پرقدرت ظاهر شد و با کسب نخستین مدال طلای خود در مسابقات گرندپری ثابت کرد که بازی‌های سیاسی به راحتی مدال مسابقات جهانی را از او گرفت. حسینی در این مسابقات و در وزن 68- کیلوگرم، ابتدا با نتیجه 28 بر 5 از سد سوهون کیم از آمریکا گذشت و در ادامه با نتیجه 11 بر 10 ادیوال پونتس برزیلی را شکست داد.

میرهاشم در ادامه با نتیجه 27 بر 7 مقابل لوره برچیچ از کرواسی پیروز شد تا به دیدار نیمه‌نهایی صعود کند. حسینی در این مرحله نیز مانند دیدار نهایی بازی‌های آسیایی اندونزی شوای ژائو از چین را شکست داد تا فینالیست شود. نماینده شایسته کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف دائی هون لی، تکواندوکار پرآوازه و مرد شکست ناپذیر تکواندو جهان از کره‌جنوبی رفت و با برتری 13 بر 11 ضمن کسب مدال طلا، انتقام دو شکست سال گذشته خود از این تکواندوکار شایسته را گرفت.

در همین وزن سروش احمدی بعد از کسب مدال نقره مسابقات جهانی، ابتدا با نتیجه 11 بر 9 مقابل سرمت تساکوئف از روسیه پیروز شد، اما در ادامه با نتیجه 11 بر 7 مغلوب دائی هون لی شد.

در وزن 80 + کیلوگرم، سجاد مردانی کاپیتان شایسته کشورمان ابتدا با نتیجه 11 بر 3 مقابل رامین عزیزوف از آذربایجان به برتری رسید و در ادامه 13 بر 9 مقابل جاناتان هیلی از آمریکا به پیروزی رسید. او در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل ودران گولچ از کرواسی 19 بر 15 به برتری رسید تا به دیدار نیمه‌نهایی صعود کند.
مردانی در این مرحله به مصاف ولادیسلاو لارین، دارنده مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی جهان از روسیه رفت و با شکست 9 بر 4 از حضور در دیدار نهایی بازماند و به مدال برنز رسید.

آرمین هادی‌پور چهارمین نماینده تکواندو کشورمان در این مسابقات و در وزن 58 – کیلوگرم در دور نخست با نتیجه 21 بر 15 مغلوب براندون هرناندز از مکزیک شد و از دور مسابقات کنار رفت تا پرونده تیم کشورمان در نخستین مرحله این مسابقات با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز بسته شود.
مسابقات انتخابی درون اردویی تیم‌ملی تکواندو نوجوانان در گروه پسران به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا 2019 – امان یکشنبه 19 خردادماه در فدراسیون تکواندو برگزار و سرنوشت 9 وزن از ده وزن تیم کشورمان مشخص شد.

امیررضا متولد شهرستان، علیرضا حسین‌پور، علی توکلی، پاشا عطاردی، امیر سینا بختیاری، حامد اصغری، پدرام جمشیدی، امیرحسین بهرآبادی و علی نجفی 9 ملی‌پوشی بودند که در پایان این مسابقات به عضویت تیم ملی در آمدند و تکلیف وزن نهم علی اکبری و پزمان مرادی مشخص خواهد شد.
مسابقات انتخابی درون اردویی تیم‌ملی تکواندو نوجوانان دختر نیز دوشنبه 20 خردادماه با حضور 17 هوگوپوش در فدراسیون تکواندو برگزار شد و در پایان مانند تیم پسران سرنوشت 9 وزن از 10 وزن تیم مشخص شد.

مبینا کلی‌وند، نگار اسماعیلی، مریم وسیله‌بر، مهلا مومن‌زاده، غزل سلطانی، تینا مدانلو، یلدا ولی‌نژاد، آناهیتا توکلی و یلدا رنجبر 9 هوگوپوشی بودند که در پایان مسابقات به عضویت تیم ملی در آمدند و تکواندوکار وزن ششم نیز از میان نسترن ولی‌زاده و نرگس میرنوراللهی مشخص خواهد شد.

21 خردادماه و با اعلام سازمان تیم‌های ملی تکواندو ترکیب تیم‌های اعزامی نونهالان پسر کشورمان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان انتخاب شد. با توجه به نزدیکی این دو رویداد و با صلاحدید کادرفنی تیم ملی دو تیم مجزا برای حضور در این مسابقات انتخاب شد.

ماهان باقری، ابوالفضل زندی، احمدرضا کاکاوند، حمیدرضا جعفری، متین رضایی، امیدرضا رحیمی، کمیل غدیری، نیما محمد یاری، محمدامین کارسازو حسین فتحی ملی‌پوشان حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا و امیرعباس رهنما، پویان جعفرصالحی، امیرحسین نوروزی، امیررضا قربانی، امیرحسین ملکی، امیرحسین متاجی، مهدی اروجی، ابوالفضل عباسی، مهدی شاه نظری و محمدمهدی طاهرخانی نیز شاگردان مرتضی کریمی در مسابقات جهانی خواهند بود.

مسابقات انتخابی درون اردویی تیم‌ملی تکواندو نونهالان دختر روز دوشنبه 20 خردادماه با حضور 24 هوگوپوش و در فدراسیون تکواندو برگزار شد و ترکیب تیم کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان مشخص شد.

فاطمه محمودی، بیتا توپچیان، ترنم احمد نژاد، مونا عبدی، مهدیس علیزاده، ساناز عباس‌پور، مبینا نعمت‌زاده، پونه جعفرصالحی، فاطمه رحمانی و فاطمه شفیع‌پور نفرات حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا خواهند بود و درسا اسلامی، مریم شکری، پرنیا سلمانی، زهرا زرین نعل، مهدیس علیزاده، مبینا بخشی‌نژاد، مبینا نعمت‌زاده، پونه جعفر صالحی، ستایش قهرمانی و الهام حقیقی نیز در چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهانی حضور خواهند داشت.

دومین دوره تربیت مدرس فدراسیون جهانی تکواندو از روز جمعه 24 خردادماه در "ووشی" چین به مدت 3 روز برگزار شد و سیدنعمت خلیفه مربی توانمند تکواندو کشورمان در این دوره حاضر شد.

26 خردادماه و با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، حافظ مهدوی و عبدالرضا بهاری دو داور بین‌المللی تکواندو کشورمان برای قضاوت در بازی‌های پارالمپیک 2020 – توکیو در جمع 50 داور برتر جهان قرار گرفتند.
همچنین در روز 26 خردادماه از سوی فریبرز عسکری، سرمربی تیم ملی دانشجویان کشورمان ترکیب این تیم برای حضور در مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان اعلام شد.

آرمین هادی‌پور، سروش احمدی، میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری وعرفان ناظمی 6 هوگوپوش کشورمان در بخش انفرادی و سروش احمدی، میرهاشم حسینی، امیر محمد بخشی و عرفان ناظمی در بخش تیمی نمایندگان کشورمان در این مسابقات خواهند بود.

در روز بیست و ششم خردادماه تکلیف انتخاب دو نماینده باقی مانده از تیم نوجوانان دختر و پسر کشورمان نیز مشخص شد و نسترن ولی‌زاده و علی اکبری برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شدند.
تاريخ:دوشنبه 4 فروردين 1399 - 11:47