المپیک 2020 رسما به تعویق افتاد/ المپیک توکیو در سال 2021 برگزار خواهد شد


کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) وکمیته برگزاری المپیک ۲۰۲۰ درباره تعویق رسمی این رقابت‌ها بیانیه مشترکی صادر کردند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، توماس باخ، رئیس این نهاد و شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن کنفرانس ارتباطی درباره تعویق المپیک 2020 به خاطر شیوع جهانی ویروس کرونا برگزار کردند. همچنین به این کنفرانس موری یوشیرو، رئیس کمیته برگزاری المپیک توکیو، هاشیموتو سیکو، وزیر المپیک ژاپن، فرماندار توکیو، رئیس کمیته هماهنگی و مدیر اجرایی IOC و همچنین مدیر اجرایی المپیک 2020 نیز پیوستند.

بر اساس این گزارش، شینزو آبه و توماس باخ ابتدا درباره شیوع جهانی ویروس کرونا و تاثیر مهم آن روی آمادگی ورزشکاران جهت رقابت در المپیک به تبادل‌نظر پرداختند. در شرایط کنونی و بر اساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت نخست‌وزیر ژاپن و رئیس کمیته بین‌المللی المپیک به این نتیجه رسیدند که المپیک 2020 باید تعویق و به تابستان سال آینده(2021) موکول شود.
این تصمیم با هدف حفاظت از سلامتی ورزشکاران و همه شرکت‌کنندگان در رقابت المپیک از سراسر جهان اتخاذ شده است. رهبران ژاپن و کمیته بین‌المللی المپیک تاکید کردند که رقابت‌های المپیک در توکیو می‌تواند در این دوران دشوار جهان پرتوی از امید باشد. همچنین توافق شد که مشعل المپیک توکیو در ژاپن بماند و تابستان سال آینده با همان عنوان توکیو 2020 برگزار شود.
تاريخ:سه شنبه 5 فروردين 1399 - 23:14