کمپین دروغ و فتنه


سوال اینجاست که اگر به واسطه این امضای دروغین در آینده نزدیک برای افرادی که نامشان بدون اجازه ثبت شده یا مربیانی که با اطلاعات غلط و یا با تبلیغات اشتباه گردانندگان کمپین وارد آن شده اند، مشکلی پیش بیاید، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

به گزارش سایت هواداران تکواندو؛ با شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی مربیان ورزشی از جمله تکواندو و همزمان آغاز ثبت نام دوره های هماهنگی مربیان، تعدادی از مربیان اعتراض خود را در این خصوص اعلام و در پی آن فدراسیون تکواندو در مجموعه اقداماتی سایت تمامی مربیان و باشگاهها را تا ۱۵ خرداد تمدید کرد تا گامی در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود و افزایش رضایتمندی مربیان برداشته باشد.
هرچند تا مهلت اعلام شده(۳۱فروردین) فرصتی حدود دو هفته ای باقیست ولی شواهد نشان میدهد که نزدیک به پنجاه درصد از مربیان در این دوره ثبت نام کرده اند.

این اقدام فدراسیون در حالی مورد استقبال جامعه تکواندو قرار گرفت که عده ای منفعت طلب با مطرح کردن سوالات بی پایه و اساس با راه اندازی کمپین به دنبال منافع شخصی خود و گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند که در اینده در خصوص هویت واقعی و سوابق این اشخاص سخن خواهیم گفت.

اما درباره کمپین راه اندازی شده مواردی وجود دارد که لازم است جامعه بزرگ مربیان تکواندو از آن آگاه شده تا در دام آن نیفتند.

اولین نکته بر میگردد به شخصی که کمپین را راه انداخته و مدیریت می کند. این فرد نه باشگاهی دارد و نه فعالیتی در تکواندو انجام می دهد. بر اساس اطلاعات سامانه بانک اطلاعات فدراسیون او بیش از ۱۰ سال است در هیچ دوره هماهنگی و آموزشی فدراسیون شرکت نکرده! پس چگونه می تواند دلسوز و نماینده جامعه بزرگ مربیان تکواندو باشد؟

نکته دیگر بی اعتبار بودن سایت کمپین و حساب و کتاب نداشتن نحوه ورود به کمپین است. در بدو ورود به کمپین سایت مورد نظر مبلغ ۱۰ هزار تومان کمک مالی از شما طلب می کند و بدتر اینکه بخاطر عدم وجود سازکار احراز هویت امکان سو استفاده وجود دارد، بدین شکل که یک نفر می تواند به جای ۱۰۰ یا حتی ۱۰۰۰ نفر در این کمپین امضا ثبت کند! این نقصان، نتایج این کمپین را شدیدا تحت الشعاع قرار داده و بی اعتبار میکند.

هرچند که گردانندگان این کمپین برای کسب اعتبار اقدام به سوء استفاده از نام و برند بزرگان و روسای برخی از کمیته و هیات های تکواندو همانند جافر وفایی(رییس هیات تکواندو لرستان)، حفظ مهدوی(رییس کمیته داوران فدراسیون)، حسینعلی نظری(رییس کمیته مربیان)، سیروس رضایی(عضو هیات رئیسه فدراسیون) و ... کرده اند اما قطعا حق پیگیری حقوقی و اعاده حیثیت در محاکم قضایی برای این اساتید وجود دارد.

نکته بعدی سو استفاده از آرم فدراسیون به عنوان تصویر کمپین برای گمراه کردن مربیان است، همچنین ارسال پیام به تکواندوکاران با عناوین جعلی هیات تکواندو، تخلف های آشکار دیگری است که بایستی مجموعه حقوقی فدراسیون در راستای حمایت از مربیان خود این موضوع را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

اما سوال مهم اینجاست که اگر به واسطه این امضای دروغین در آینده نزدیک برای این افراد که نامشان بدون اجازه ثبت شده یا مربیانی که با اطلاعات غلط و یا با تبلیغات اشتباه گردانندگان کمپین وارد آن شده اند، مشکلی پیش بیاید، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

مربیان تکواندو افراد فهیم و زحمتکشی هستند و به خوبی میدانند که نبایستی بازیچه برخی افراد معلوم الحال شوند. از مسئولین فدراسیون هم میخواهیم در این شرایط خاص بیش از گذشته از جامعه مربیان خود حمایت کرده و شرایط بهتری را برای این عزیزان فراهم نماید

تاريخ:جمعه 15 فروردين 1399 - 18:19