مصائب تعویق المپیک برای تکواندوکاران


به هرحال المپیک یک سال به تعویق افتاده ودراین فاصله زمانی نگه داشتن انگیزه و عطش بازیکنان کار بسیار مهمی است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، با توجه به شیوع ویروس کرونا کلیه مسابقات ورزشی لغو گردیده و تا اطلاع ثانوی خبری از مسابقات نیست. دراین میان فدراسیون جهانی تکواندو نیز تقویم سالیانه مسابقات خود را تغییر داده است.
اتفاقی که در راستای تعویق بازی های المپیک و شرایط موجود رخ داد.
باتوجه به شرایط موجود ملی پوشان نیز اردوها را ترک کرده اند و به قولی خانه نشین شده اند و در منزل وبه طور شخصی تمرینات خود را دنبال می کنند.
این در حالی است که فریبرز عسگری (سرمربی تیم ملی تکواندو مردان)معتقد است این نحوه تمرین چندان جدی نیست: "تمرین در خانه با تمرین داخل اردو تیم ملی متفاوت است و فاصله زیادی با آن چیزی که ما می خواهیم، دارد. این مدل تمرین باری به هر جهت است و جدی نیست." دغدغه سرمربی تیم ملی در حالی است که دراین شرایط آماده سازی بازیکنان و ثبات شرایط بدنی آنها یک موضوع است ،از سوی دیگر حفظ روحیه و انگیزه بازیکنان موضوعی دیگر.
به هرحال المپیک یک سال به تعویق افتاده ودراین فاصله زمانی نگه داشتن انگیزه و عطش بازیکنان کار بسیار مهمی است.
بازیکنانی که از ماراتن سخت کسب سهمیه المپیک عبور کردند ودر شرایطی که فاصله چندانی با المپیک نداشتند، با توقف یک سال و چندماهه روبرو شدند.
فاصله زمانی که دغدغه های زیادی را برای بازیکنان به وجود می آورد. به هرحال آنها برای رسیدن به المپیک ماه ها زحمت کشیدند و میتوانستند پس از فراغت از بازی های ۲۰۲۰ استراحت کننداما با شرایط پیش آمده بازهم باید تمرین و اردوهای طولانی مدت را به جان بخرند.
از دیگر نگرانی ها باید به حفظ سلامتی و دور ماندن از آسیب دیدگی اشاره کرد. به هرحال ملی پوشان دراین مدت و برای محک خود در مسابقات حاضر خواهند شد، حضوری که ریسک مصدومیت را به همراه دارد.
این در حالی است که به طورحتم ورزشکاران المپیکی رویاهای زیادی برای کسب سکوهای المپیک و جوایز پس از آن داشته اند و حالا برای رسیدن به رویاهایشان همچنان باید صبوری کنند.
این موارد و ده ها دغدغه دیگر هریک می تواند تاثیراتی بر روح و روان بازیکنان بگذارد. موضوعی که از حالا می توان برای تک تک آنها برنامه داشت تا در فاصله زمانی به وجود آمده ،انگیزه و نشاط المپین ها را حفظ کرد.


تاريخ:سه شنبه 2 ارديبهشت 1399 - 09:28