کار سخت تکواندوکاران برای حفظ آمادگی


باید امیدوار بود که شرایط برپایی اردوها فراهم باشد واردونشینان بدون دغدغه و نگرانی وارد اردوها شده و پس از روزها قرنطینه خانگی تمرینات خود را آغاز کنند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، نخستین جلسه کادرفنی تیم‌های ملی با حضور رئیس فدراسیون تکواندو برگزار و در خصوص نحوه پیگیری تمرینات تکواندوکاران در شرایط کنونی و همچنین زمان آغاز اردوهای ملی پوشان تصمیمات لازم اتخاذ شد.
برهمین اساس نیمه دوم خرداد ماه زمان آغاز اردوهای تیم ملی اعلام شد، این در حالی است که زمان مطروحه منوط به کسب مجوز از وزارت ورزش و جوانان و ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
در این میان تا شروع اردوها ملی پوشان همچنان تمرینات خود را در خانه دنبال خواهند کرد و مربیان نیز به صورت مجازی نحوه آماده سازی بازیکنان را رصد می کند.
این در شرایطی است که طبق تقویم فدراسیون جهانی تکواندو مهم ترین رویدادهای پیش روی تیم های ملی تکواندوی مردان وزنان ، مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک خواهد بود.
براساس تصمیم" Wtf" رقابت‌های سهمیه المپیک قاره آسیا به ماه‌های شهریور تا آبان ماه موکول شده که با توجه به شرایط موجود در خصوص تاریخ‌های مورد نظر تصمیم گیری خواهد شد.
تاریخ دقیق برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا نیز هنوز اعلام نشده است اما تا پایان تیرماه این مسابقات برگزار نمی شود.
با این اوصاف تیم های بانوان و مردان زمان کافی برای آماده سازی جهت حضور در رقابت های پیش رو دارند.
اما نکته‌قابل توجه در خصوص این مسابقات اعمال شرایط و محدودیت خاص برای تیم‌های شرکت کننده است. هر تیم را باید یک مربی همراهی کرده و تعداد داوران نیز کاهش یافته است. زمان وزن‌کشی تکواندوکاران به تیم‌ها اعلام و هر تکواندوکار بر اساس ساعت اعلام شده باید در سالن وزن‌کشی حضور پیدا کند.
تیم ملی ایران در بخش مردان دو سهمیه حضور در المپیک را کسب کرده و برای کسب دو سهمیه در بخش بانوان در این مسابقات شرکت خواهد کرد.
دو سهمیه که رقبای زیادی برای به دست آوردنش خیز برداشته اند. در این شرایط کار برای بانوان ملی پوش ایران سخت خواهد بود. ملی پوشانی که هفته هاست از تمرینات دور مانده اند و به صورت شخصی تمرین می کنند. البته این را هم باید در نظر گرفت که تاریخ برگزاری اردوهای تیم ملی هنوز به تصویب وزارت ورزش و ستاد مبارزه با ویروس کرونا نرسیده است.
باید امیدوار بود که شرایط برپایی اردوها فراهم باشد واردونشینان بدون دغدغه و نگرانی وارد اردوها شده و پس از روزها قرنطینه خانگی تمرینات خود را آغاز کنند.
تاريخ:سه شنبه 2 ارديبهشت 1399 - 09:35