احتمال لغو المپیک توکیو/ باخ: المپیک توکیو در صورت عدم برگزاری در سال ۲۰۲۱ باید لغو شود


توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از لغو احتمالی المپیک توکیو خبر داد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، توماس باخ، رئیس IOC معتقد است اگر المپیک توکیو 2020 در سال 2021 هم قابلیت برگزاری نداشته باشد باید به صورت کامل لغو شود.
این رقابت‌ها که قرار بود تابستان سال جاری میلادی به میزبانی توکیو برگزار شود به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا با تصمیم مشترک دولت ژاپن و IOC به سال 2021 موکول شد.

توماس باخ، رئیس آلمانی کمیته بین‌المللی المپیک اظهار داشت: می‌دانم که تعویق دائم رقابت‌ها و استخدام چند هزار نفر در کمیته سازماندهی المپیک امکان‌پذیر نیست. همچنین هماهنگی میان فدراسیون‌های جهانی رشته‌های مختلف ورزشی برای هر سال امکان‌ نخواهد داشت، زیرا ورزشکاران باید اطمینان‌خاطر داشته باشند. ما باید آماده سناریوهای مختلفی باشیم. امیدوار هستیم که المپیک توکیو 2020 ژوئن 2021 برگزار شوند.

وی افزود: شاید نیاز به اقدامات دیگری برای ساماندهی محیط امن داشته باشیم. حتی ممکن است برای ورزشکاران و سایر شرکت‌کنندگان در المپیک قرنطینه را در نظر بگیریم. اگر قرار است المپیک توکیو در سال 2021 هم برگزار نشود باید آن را لغو کنیم. البته نخست‌وزیر ژاپن هم اعلام کرده است که تابستان 2021 آخرین گزینه برگزاری المپیک 2020 خواهد بود.
تاريخ:پنجشنبه 1 خرداد 1399 - 09:43