کار هوشمندانه فدراسیون تکواندو در رده بانوان


با تصمیم درست فدراسیون تکواندو، تیم‌های شرکت کننده در بانوان به لحاظ فنی توازن نسبی دارند و همین موضوع باعث بالا رفتن هیجان مسابقات و و روحیه بازیکنان می‌شود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تعداد زیاد تیم‌های شرکت کننده در لیگ تکواندو وعدم توازن فنی باشگاه‌های شرکت کننده در این رقابت ها سازمان لیگ تکواندو را برآن داشت تا در فصل جدید اقدام به برگزاری رقابت ها در دوسطح لیگ برتری با عنوان (ایراندخت) و دسته یک (جام کوثر) کند.
تصمیمی صحیح که نخستین تاثیرش افزایش انگیزه تیم های شرکت کننده در لیگ خواهد بود. این در حالی است که در طی چند سال اخیر شاهد بی انگیزگی برخی از تیم‌ها در لیگ بوده ایم. با توجه به این که همواره رقابت اصلی بین چهارتیم بالای جدول است مابقی تیم‌ها در ادامه راه انگیزه و روحیه جنگدنگی خود را تا حدودی از دست می‌دهند، حالا با این تصمیم تیم های شرکت کننده به لحاظ فنی توازن نسبی دارند و همین موضوع باعث بالا رفتن هیجان مسابقات و و روحیه بازیکنان می‌شود.
درپی این تصمیم بازیکنان لیگ نیز فرصت بیشتری برای نمایش توان فنی و نمایش استعدادهای خود دارند. این نکته نیز قابل توجه است که تیم های حاضر در لیگ برتر برای حفظ بقای خود در این سطح تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت و هیجان رقابت در لیگ برتر نیز به اوج خود می رسد.
درآن سو نیز تیم‌های دسته یک برای صعود به لیگ برتر تلاش می کنند. دراین میان استعدادهای زیادی قابل کشف است وشاید کارخانه قهرمان پروری در تکواندوی بانوان نیز سرعت قابل توجهی به خود بگیرد.
به طورحتم گرمی بازار لیگ تکواندوی بانوان نیز اسپانسرهای بیشتری را به سوی خود جلب خواهد کردو حضور اسپانسرها قراردادهای بانوان رانیز پربارتر می کند.
با این شرایط می توان به فصل جدید لیگ تکواندوی بانوان خوشبین بود.
گفتنی است؛ در فصل جاری لیگ بانوان، پانزدهمین دوره رقابت‌ها در دو مرحله پیگیری شد که در مرحله نخست 15 تیم حضور داشتند و در نهایت 10 تیم موفق شدند به مرحله نهایی راه پیدا کنند که حالا برای کسب عنوان اول تا سومی تلاش می‌کنند. جام کوثر قرار بود اسفندماه سکونشینان خود را بشناسد اما با توجه به شیوع ویروس کرونا ناتمام مانده است و پیش از آغاز فصل جدید پرونده این رقابت‌ها بسته خواهد شد.
تاريخ:سه شنبه 6 خرداد 1399 - 09:53