ارج نهادن به مقام والای شهدا با همت فدراسیون تکواندو


فدراسیون تکواندو به فراخور مناسب‌های مختلف یاد و نام شهدا را در برنامه‌های خود زنده نگه داشته است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، ايثارگري‌، رشادت‌، جانفشاني‌ هاي رزمندگان اسلام به‌ عنوان اسطوره‌‌هاي صبر و استقامت و ايثار در دفتر خاطرات اين سرزمين ثبت‌ شده است.
برهیچ کس پوشیده نیست امنيت، آرامش و آسايش امروز جامعه، مديون این قهرمانانی است كه با اهداي جان و هستي خود از كيان اين مرز و بوم دفاع كردند.
به طور حتم حفظ و ترويج فرهنگ و روحيه ايثارگري ، مي‌‌تواند علاوه بر زنده نگه ‌داشتن ياد و خاطره آنها، تأثير بسزايي در تربيت نسل ‌هاي آينده كشور نیز داشته باشد و باتوجه به حفظ اين روحيه مي‌‌توان به قله‌هاي رفيع سعادت در میدان‌های مختلف دست يافت.
یکی از این عرصه ها میدان ورزش است که برای موفقیت دراین کارزار نیاز به حس مقاومت، ازخودگذشتی و تلاش و صبر خواهد بود. موضوعی که خانواده تکواندو نگاه ویژه‌ای به آن دارد و ورزشکارانش با این فضا الفتی دیرینه دارند.
فدراسیون تکواندو نیز به فراخور مناسب‌های مختلف یاد و نام شهدا را در برنامه‌های خود زنده نگه داشته است برهمین اساس فدراسیون به پاس گرامیداشت نام و یاد شهید وحید زمانی‌نیا، همرزم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای اجرای رزمایش همت جوانانه، کمک مومنانه، مراسم پویش دست‌های خدایی خانواده بزرگ تکواندو را به منظور توزیع کمک‌های مومنانه با نام شهید وحید زمانی نیا، همرزم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سالن ورزشی "شهید مقدم" شهر ری برگزار کرد.
این مراسم معنوی باحضور خانواده شهید وحید زمانی‌نیا، خسروی مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی و جعفر سطوتی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران، سردار داوود آذرنوش رئیس سازمان بسیج ورزشکاران، حسین توکلی فرماندار شهر ری، سیدمحمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، علی خلیلی رئیس هیئت تکواندو استان تهران، هادی ساعی قهرمان پرافتخار تکواندو کشورمان، فریبرز عسکری سرمربی تیم‌ملی تکواندو، حسینعلی نظری سرمربی تیم ملی پومسه، وحید عبداللهی مربی تیم ملی و جمعی از قهرمانان این رشته ورزشی پیگیری شد.
دراین پویش مومنانه نزدیک به 240 میلیون تومان کمک جمع آوری شد و بسته‌های معیشتی میان خانواده‌های تکواندوکار کم برخورداراستان‌ها توزیع گردید.
شهید "وحید زمانی نیا" به عنوان شهید شاخص ورزش کشور در سال 1399 معرفی شدند. باتوجه به این نامگذاری فدراسیون تکواندو درصدد برآمد تا کمک های خداپسندانه خانواده تکواندو را تحت عنوان خیرات این شهید و احسانی که با اسم ایشان است برگزار کند.
قابل ذکر است که فدراسیون تکواندو برای زنده نگه داشتن نام شهدای گرانقدر، رقابت های خودرا هربار مزین به نام یک شهید برگزار می‌کند.
تاريخ:دوشنبه 19 خرداد 1399 - 12:38