سوء استفاده از نام تیم ملی و هویت ورزشکار بودن


لباس‌های نامتعارف و پوشش نه چندان مناسب ازآنها مدلینگ‌هایی ساخته است که بیشتر از آنکه الگوی ورزشی باشند چهره‌هایی هستند که از فالوورهای خود دلبری می‌کنند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، پروفایل یا همان مشخصات فردی شان را در صفحات شخصی (اینستاگرام) که نگاه می کنیم خود را ورزشکار و ملی پوش توصیف کرده‌اند. اما تصاویر منتشر شده در این صفحات نشان از چیز دیگری است. نگاهی کلی که به صفحه می اندازید اولین موضوعی که در ذهن متبادر می‌شود مانکن‌هایی است که چند عکس هم با لباس تکواندو انداخته اند.

مانکن‌های مجازی با ژست های هنری که مثلا ورزشکار بودن خود را به نمایش گذاشته اند اما در واقع تبلیغ کنندگانی هستند که به بهانه این که چندصباحی را فقط در اردوی تیم ملی حضور داشته اند و جالب اینکه هیچ وقت هم در قالب تیم ملی به مسابقه ای اعزام نشده اند، این روزها برای خود تجارت مجازی راه انداخته اند.

لباس های نامتعارف و پوشش نه چندان مناسب ازآنها مدلینگ هایی ساخته است که بیشتر از آنکه الگوی ورزشی باشند چهره‌هایی هستند که از فالوورهای خوددلبری می‌کنند.گرچه این نحوه تبلیغات منبع درآمدی نیز برای آنها به شمار می‌رود و دراین آشفته بازار اقتصادی به نوعی شرایط ارتزاق را برای آنها فراهم می کند.

بحث برسر این که چرا درآمد زایی می کنند نیست. مشکل برسر سواستفاده از نام تیم ملی و هویت ورزشکار بودن است که به واسطه همان نام، مبلغان برندهای رنگارنگ بازار شده‌اند و اسپانسرها نیز حمایت‌های مالی خوبی از آنها دارند. در واقع اگرآنها برای رشته ورزشی خود نفعی نداشتند اما برچسب ورزشکار بودن برایشان نان خوبی به همراه داشته است.

درمقابل آنها، هستند ملی پوشانی که به رغم مدال های خوشرنگ و کارنامه پربار در تیم ملی، نه دنبال جذب فالوور هستند و نه حامی مالی دارند.
تمرین می کنند و بی ادعا درپی کسب موفقیت هستند و حتی در کارهای خیرخواهانه و عام المنفعه حضوری چشمگیر و فعال دارند.

باتوجه به شرایط حاکم، نگرانی اینجاست جولان این مانکن ها و شهره بودنشان دراین دنیا و درآمد قابل توجه شان در پی نام ورزشکار بودن فضایی را ایجاد نکند تا دیگر ملی پوشان نیز به این سمت و سو کشیده شوند.

به هرحال برکسی پوشیده نیست که شرایط مالی ورزشکاران این روزها خوب نیست و صدای مردان ملی پوش هم درآمده است چه برسد به بانوان ورزشکار که نه قرادادهای خوبی دارند و نه درآمد آنچنانی ازتیم ملی نصیبشان می شود.

تاريخ:سه شنبه 10 تير 1399 - 12:08