در صورت موافقت شورای المپیک آسیا انجام می شود؛

حضور پومسه در بازی‌های آسیایی 2022


با توجه به سرمایه‌گذاری بیشتر فدراسیون تکواندو روی، پومسه نیز می‌تواند به جمع رشته‌های طلایی کشورمان در بازی‌های آسیایی اضافه شود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، جلسه شورای اجرایی تکواندو اتحادیه آسیا روز دوشنبه 30 تیرماه به صورت آنلاین برگزار شد و با پیشنهاد سیدمحمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو ایران مسابقات پومسه همانند بازی‌های آسیایی 2018 در بازی‌های آسیایی 2022"هانگزو" چین نیز حضور داشته باشد.

پیشنهادی که با استقبال شورای اتحادیه تکواندوآسیا همراه شد و قرار شد کشورهای آسیایی از طریق کمیته ملی المپیک خود این موضوع را پیگری و در صورت موافقت شورای المپیک آسیا برای دومین بار شاهد حضور رشته پومسه در بازی‌های آسیایی باشیم.

پیشنهاد رییس تکواندو ایران و نایب رییس اتحادیه تکواندو آسیا در صورت موافقت شورای المپیک آسیا فرصتی بسیار مناسبی را برای کشورمان جهت کسب مدال به سبد مدال‌آوری ورزش کشورمان فراهم خواهد کرد و باعث خواهد شد تا دستاوردهای ورزش ایران در صورت استفاده بهینه از این فرصت، پربارتر باشد.

در دوره گذشته مسابقات بازی‌های آسیایی و در اولین حضور پومسه در این مسابقات، تکواندو کشورمان موفق شد توسط مرجان سلحشوری و کوروش بختیار دو مدال نقره را کسب کند و دستاورد قابل قبولی را در نخستین حضور خود رقم بزند.

با توجه به کسب عنوان نایب قهرمانی پومسه زنان و مردان ایران در آخرین رویداد آسیایی این رشته و کسب عنوان سومی در دو دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، روند پومسه‌روهای کشورمان در سالیان اخیر رو به پیشرفت بوده است و قطعا با توجه به سرمایه‌گذاری بیشتر فدراسیون تکواندو روی این رشته، پومسه نیز می‌تواند به جمع رشته‌های طلایی کشورمان در بازی‌های آسیایی اضافه شود.

ظرفیت بالقوه‌ای که در صورت موافقت شورای المپیک آسیا برای حضور در بازی‌های آسیایی 2022، شانس ورزش کشورمان را برای موفقیت در افزایش مدال‌های کاروان ورزشی کشورمان افزایش خواهد داد و این رشته را در کنار رقابت‌های کیوروگی تکواندو به یکی از رشته‌های پرامید ورزش ایران اضافه خواهد کرد.
تاريخ:چهارشنبه 1 مرداد 1399 - 14:11